Pasaules kausa ballīte turpināsies Argentīnai un Nigērijai 0

Brazīlijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas finālturnīra astotdaļfinālu trešdien sasniedza Argentīnas un Nigērijas futbola izlases, kas ieņēma pirmās divas vietas F apakšgrupā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5

Noslēdzošajā kārtā abas komandas tikās savstarpējā cīņā, argentīniešiem uzvarot ar 3:2 (2:1), tomēr Bosnijas un Hercegovinas uzvara pār Irānu ar 3:1 (1:0) ļāva Nigērijai nosargāt F grupas otro pozīciju.

No šīs grupas komandām izredzes uz iekļūšanu astotdaļfinālā vēl pirms noslēdzošās kārtas vairs nebija vienīgi Bosnijai un Hercegovinai, bet vienu no ceļazīmēm sev jau bija nodrošinājusi Argentīna, kas tagad ar trim panākumiem ieņēmusi grupas pirmo vietu.

Argentīnas izlases labā divus vārtus guva Lionels Mesi, bet reizi precīzs bija Markoss Roho. Tikmēr Nigērijas vienībā divreiz izcēlās Ahmeds Musa.

Šajā mačā argentīnieši rezultātu atklāja jau trešajā minūtē, kad pēc Anhela di Marijas sitiena Vinsenta Enaijemas atsistā bumba nonāca pie Mesi, kurš to ļoti pārliecinoši trieca vārtos. Nigērijas izlase tādējādi kā pēdējā šajā turnīrā ielaida bumbu savos vārtos. Tomēr jau atbildes uzbrukumā Nigērija vārtus atguva, kad ar skaistu griezto sitienu Serhio Romero argentīniešu vārtos pārspēja Musa. Šī bija trešā reize turnīra vēsturē, kad spēles pirmo četru minūšu laikā gūti divi vārti. Turpinājumā ļoti aktīvi uzbrukumu veidošanā bija Mesi un di Marija, tomēr nigēriešiem izdevās visus argentīniešu radītos draudus likvidēt.

Pirmā puslaika izskaņā savainoto Argentīnas izlases uzbrucēju Gonsalo Igvainu nomainīja Ezekvels Laveici. Tas gan nemainīja Argentīnas izlases pārsvaru laukumā un regulāro viesu vārtu apdraudēšanu, tomēr vairākas reizes savu uzdevumu augstumos bija Enaijema. Puslaika kompensācijas laikā gan Argentīna savu panāca, kad Mesi ar teicami izpildītu soda sitienu guva savus ceturtos vārtus turnīrā.

Jau otrā puslaika otrajā minūtē Nigērijas izlasei izdevās pārsteigt pretiniekus nesagatavotus, kad otros vārtus mačā guva Musa, taču trīs minūtes vēlāk pēc stūra sitiena izspēles Argentīnu trešo reizi vadībā izvirzīja Roho, kuram tie ir pirmie gūtie vārti valstsvienībā. Turpinājumā Argentīnas futbolisti izveidoja vēl vairākus bīstamus uzbrukumus, kamēr Nigērijas komandā nemainīgi aktīvs bija Musa. Cīņas 63.minūtē nomainīts tika argentīniešu kapteinis Mesi, bet vēlāk acīmredzama rokas lūzuma dēļ laukumu bija spiests pamests nigērietis Maikls Babatunde.

Turpinājumā uzbrukt centās abas komandas, lai arī Argentīnas izlases darbībās labi bija jūtams Mesi trūkums laukumā. Labu iespēju izcelties nespēja izmantot Laveci, kad vēlreiz savu komandu glāba Enaijema. Otrā laukuma galā tuvu trešajiem gūtajiem vārtiem bija Musa, tomēr viņa sitienu bloķēja Pavlo Dzabaleta. Tāpat bumbu pēc bīstama di Marijas izgājiena atvairīja Enaijema, bet visi Nigērijas izlases centieni gūt savus trešos vārtus rezultātu nedeva.

Tikmēr Bosnijas un Hercegovinas vienības rindās vārtus guva Edins Džeko, Miralems Pjaničs un Avdija Vršajevičs, bet Irānas komandā izcēlās Reza Hočanedžads.

Šajā spēlē tās ievads aizritēja galvenokārt laukuma vidū, komandām cenšoties pieturēties pie bumbas, bet daudzsološāki uzbrukumi padevās bosniešiem. Kamēr Irānas izlase pāris reizes radīja draudus ar pretuzbrukumiem, 23.minūtē ar sitienu no patālas distances rezultātu atklāja Džeko, izvirzot Bosniju un Hercegovinu vadībā ar 1:0. Atbildes uzbrukumā tuvu gūtiem vārtiem bija Masouds Šodžaei, tomēr viņa raidītā bumba atsitās pret bosniešu vārtu pārliktni. Kopumā pēc ielaistajiem vārtiem Irāna pārņēma mača iniciatīvu, komandām turpinot iesaistīties agresīvās divcīņās. Savukārt puslaika beigās divas labas iespējas izcelties bija Bosnijas un Hercegovinas izlasei, tomēr tās palika neizmantotas.

Otrā puslaika ievadā Irāna ļoti aktīvi centās uzbrukt, jo situācija turnīra tabulā lika tai lūkoties pēc uzvaras, tomēr 59.minūtē Bosnija un Hercegovina dubultoja savu pārsvaru, kad pārsvaru laukuma centrā ar veiklu saspēli vārtu guvumā pārvērta Pjaničs. Irānas izlases sastāvā laukumā uz maiņu devās viens uzbrucējs pēc otra, taču notikumus laukumā pārliecinoši kontrolēja sāncenši. Astoņas minūtes pirms spēles beigām vienus vārtus Irānai atguva Hočanedžads, gūstot komandas pirmos vārtus turnīrā, bet jau nākamajā minūtē 3:1 pēc teicama individuālā reida panāca Vršajevičs.

Kā ziņots, pirmajā kārtā Argentīna ar 2:1 uzvarēja Bosniju un Hercegovinu, bet Irāna cīnījās 0:0 ar Nigēriju. Pēcāk Argentīna vien kompensācijas laikā ar 1:0 pārspēja Irānu, bet Nigērija ar 1:0 uzvarēja bosniešus.

F grupas kopvērtējumā Argentīna uzvarēja ar deviņiem punktiem, bet Nigērija ar četriem punktiem ierindojās otrajā vietā. Bosnija un Hercegovina ar trim punktiem palika trešā, bet Irāna iekrāja vienu punktu.

F apakšgrupas divas labākās komandas astotdaļfinālā tiksies ar E grupas divām spēcīgākajām vienībām, kas noskaidrosies vēlāk trešdien.