×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. maijs, 2015
Drukāt

Iedzīvotājiem grūti izsekot visiem ar nama uzturēšanu saistītajiem izdevumiem (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“LA” lasītāji, kuri īrē dzīvokļus pašvaldību namos, ir neizpratnē, kā tiek noteikta īres maksa. Rīdziniece, Ilūkstes ielas 52. nama iedzīvotāja Kristīne Krēsliņa stāsta, ka no nama apsaimniekotāja “Rīgas pilsētbūvnieks” tikko saņēmusi paziņojumu, ka no 1. novembra tiek paaugstināta īres maksa – no pašlaik maksātajiem 0,64 eiro līdz 0,7529 eiro par kvadrātmetru mēnesī. Daudzi nama iedzīvotāji turklāt nemaz nezinot par šo sadārdzinājumu.

“Kāpēc jāpaaugstina īres maksa, ja nams uzbūvēts nesen, tātad tā uzturēšana varētu maksāt mazāk nekā agrāk celtos namos?” rīdziniece jautā.

Ar pašlaik noteikto maksu nepietiek

Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” pārstāvis Ivo Kiršblats skaidro, ka ar pašlaik noteikto īres maksu – 64 centiem par kvadrātmetru – uzņēmumam nepietiekot, lai nosegtu uzturēšanas izdevumus. Tā kā aizvadītajos gados cenas kāpušas visiem ar namu uzturēšanu saistītajiem pakalpojumiem, “Rīgas pilsētbūvnieks”, kura apsaimniekošanā pavisam ir 63 Rīgas pašvaldībai piederošie daudzstāvu īres nami ar 5400 dzīvokļiem, vairs nespējot norēķināties ar šo pakalpojumu sniedzējiem.

“Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka katram namam uzturēšanas izdevumi atšķiras, vienam var būt lielāks pagalms, citam lielāks nolietojums, tāpēc no 1. novembra īres maksas paaugstinājums neskars pilnīgi visus namus. Turpmāk tiks noteikti uzturēšanas izdevumi katram īres namam atsevišķi. Īres maksā būs ietverts, piemēram, ugunsdrošības iekārtu nodrošinājums un uzturēšana, ūdens skaitītāju pārbaude un nomaiņa, ēku remonts, tostarp īrnieku vai citu personu nodarītu bojājumu novēršana, nama iekštelpu tīrīšana, zāles nopļaušana un sniega novākšana pagalmos un citi, kopskaitā ap 30 dažādu pakalpojumu.

“Īre sadārdzināsies vidēji par 10 līdz 11 centiem, bet tikai daļai īres namu. Citos tā pat samazināsies. Katram namam noteiktā īres maksa ietver visus reālos izdevumus, nekas papildus par pakalpojumu sniedzēju pakalpojumiem īrniekiem nebūs jāmaksā,” teic Ivo Kiršblats. Turklāt īres maksa – 45 santīmi jeb 64 centi – nav paaugstināta kopš 2008. gada.

Ivo Kiršblats noliedz, ka iedzīvotājiem neesot paziņots par īres maksas paaugstināšanu. “Likumā “Par dzīvojamo telpu īri” noteikts, ka par īres maksas paaugstināšanu īrnieki jābrīdina sešus mēnešus iepriekš. Šos brīdinājumus aprīlī kopā ar apsaimniekošanas rēķiniem esam izsūtījuši visiem mūsu īrniekiem, tostarp Ilūkstes ielas 52. namā dzīvojošajiem,” apgalvo viņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jums vēl veicies,Siguldā cenu sola 0.9173 EUR par 1 kv/m.
    Vispār tas ir genocīds pret tautu.
    Gribētos nomainīt apsaimniekotāju!

  2. ................ Atbildēt

    izsekot var, zog, ko tālāk?

Draugiem Facebook Twitter Google+