×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Māris Antonevičs: “Patiesības ministrijas” filiāle Antonijas ielā (35)

Foto-LETAFoto-LETA

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

“Mans uzdevums, mūsu diplomātijas uzdevums ir – saukt lietas īstajos vārdos un vēstīt patiesību par to, kas notiek,” saka Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs intervijā laikrakstam “NRA”. Es drīzāk ticu 19. gadsimta amerikāņu rakstniekam Ambrozam Bīrsam, kurš teicis: “Diplomātija – tā ir māksla patriotiski melot savas dzimtenes labā.” Vai arī austriešu satīriķim Karlam Krausam, kurš secinājis, ka “diplomāti melo žurnālistiem, bet vēlāk, redzot nodrukātos melus, paši tiem sāk ticēt”, un “tā tiek pārvaldīta pasaule un izraisās kari”. Tāpēc melīgu valstu vēstnieku intervijas būtu interesanti klausīties vien tad, ja tām tiktu nodrošināts kaut kas līdzīgs surdotulkojumam – pieaicināts telepāts tiešraides režīmā atklātu arī runātāja īstās domas. Te gan ir intriga, vai vēstnieks runā tāpēc, ka tā vajag dzimtenei (atbilstoši Bīrsam), vai daudzu gadu darba rutīna jau ir darījusi savu un viņš tic visam, ko saka (atbilstoši Krausam).

A. Vešņakova stāstītais par 2008. gada notikumiem Gruzijā un 2014. gada notikumiem Ukrainā ir nevis “patiesība”, bet Krievijas oficiālā versija, lai attaisnotu savu agresīvo rīcību. Tā piestāvētu tiesas sēdē, kur advokāts mēģina mīkstināt sava aizstāvamā vainu, norādot, ka upuris arī pats ir atbildīgs, jo provocējis noziedznieku. Bet apgalvojums par Krievijas vēstniecības īpašo misiju “vēstīt patiesību” jau ir Džordža Orvela daiļrades cienīgs. Atgādināšu, ka viena no romānā “1984” attēlotajām iestādēm tieši tā arī saucas – “Patiesības ministrija”. Taču, tāpat kā citām daiļdarbā aprakstītajām “ministrijām” (Mīlestības, Pārticības, Miera), tās darbības mērķis ir pilnīgi pretējs nosaukumam. Patiesības ministrija nevis atspoguļo patiesību, bet “ražo” melus – atbilstoši tam, ko prasa politiskā situācija. Tā ik pa laikam mainās.

Ne mirkli nešaubieties – ja politiskā situācija mainītos, Krievijas vēstnieks bez mēles mežģīšanās problēmām teiktu “likumīgi ievēlētā Ukrainas vara”, bet tagad intervijā skan apzīmējumi “valsts apvērsums” un “bruņota varas sagrābšana nacionālistisku grupējumu izpildījumā”. Vēstniecība pati neražo “patiesību”, tā ir vien filiāle, kas gaida rīkojumu no Maskavas. Galvenais, kas jāzina, – mums šīs direktīvas nav saistošas. Arī A. Vešņakova intervijā sniegtā norāde, kā Latvijai vajadzētu attiekties pret 9. maiju: “…tā ir uzvaras diena pār 20. gadsimta absolūto ļaunumu – nacistisko Vāciju. Tas ir prieks visai cilvēcei. Tas ir lepnums par tiem mūsu veterāniem, kuri šo uzvaru panāca. Un tas ir absolūti loģiski – slavināt varoņus, kuri uzvarēja, atcerēties, apliecināt cieņu kritušajiem un vēl dzīvajiem, godināt viņus. Visas citas interpretācijas, kuras grib piekabināt šiem svētkiem, obeliskam, pie kura Rīgā dodas simtiem tūkstošu Latvijas ļaužu, ir, atvainojiet, Otrā pasaules kara vēstures fabricēšana un kropļošana.”

Precizēsim – tā ir diena, kad krita viens ļaunums, bet otrs diemžēl palika dzīvs vēl 45 gadus, un biedē ne jau veterānu piemiņa, bet 9. maija svinētāju nespēja samierināties, ka PSRS vairs nav.

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. Vai vēstnieks latviski runā?

 2. Man gan patīk,ka grafists tusē šai portālā,lasa un raksta komentārus dzimtajā valodā un,galvenais atzīst,ka tas ir viņa bizness.Malacītis!

  • Ar to biznesu, šķiet, nav tik vienkārši.
   Te kādā komentā lielījās, ka esot programmētājs.Vai nav no tiem, kuri uzlauž un iztīra pensionāriem bankas kontus.
   Lai mierinātu savu sirdsapziņu aprej Latviju un latviešus par fašistiem – sak’ to viņi pelnījuši.
   Varbūt pat izpaužās no kādas cietuma kameras – tagad jau “cilvēkcienīgi apstākļi” ir modē un dators ar interneta pieslēgumu ir standarta komplektā.

   • Vajadzētu pasekot, kā tie viņa “komentāru” laiki sakrīt ar cietuma dienaskārtību…

    • Tukša lieta kungi! Jūs nav uzminejuši. Понимаю ваше искреннее желание видеть меня в тюрьме за решёткой, но пока это только ваши несбыточные фантазии. Сочуствую вам.

   • Saka,ka “pagaidām”
    Laikam jūt stipru aizmuguri ?
    Ļaudis,sargiet makus ! Šitais “programmē” …

    • А я законопослушный негражданин, стараюсь законов не нарушать, и кошельки в общественном транспорте уж точно не тырю. Но, у русских есть такая поговорка: от тюрмы да от сумы не зарекайся. Сейчас это становится даже очень актуальным в связи с последними изменениями уголовного законодательства. Свобода слова в этой стране более не гарантируется, увы.

     • Pagaidām gan vēl pārvietošanās brīvība nav ierobežota,tāpēc tev ir iespējas pārvietoties uz savu dzimteni,kurā pastāvot arī vārda brīvība,tad tu būsi pilnā laimē.Nav ko mocīties te pie fašistiem,ja pašu gaidīt gaida demokrātijas paradīze-Putinlande,kurā tu varēsi dziedāt vienā korī ar Kiseļevu un Žirinovski.

     • Ну уж нет, фигушки. Так легко вы от меня не отделаетесь. Я буду портить вам жизнь лишь одним фактом своего присутствия. Так то.

  • Man ne viens ne maksa! Es strādāju brīvratīgi, tas ir vaļasprieks.

 3. Grafist! Vai Tev galvā ir tukšums ,ka neproti Valsts valodu un ceri katevi unlīdzīgus Latvijā cienīs?

  • A tev kas ir galvā Ilmārs? Nu, padoma pats? Šeit taču ir latviesu portals, un visi raksti ir uzrakstiti latviešu valoda, vai ne? Если я тусуюсь на этом портале, читаю статьи и пишу осмысленные комментарии, значит я всё-таки в какой то степени владею латышским языком?! Не в совершенстве конечно, но что уж поделать, процесс продолжается. Писать комментарии на родном языке и проще, и приятнее, да и мысли передаются точнее. Ничего личного, only business.

 4. “Diplomātija – tā ir māksla patriotiski melot savas dzimtenes labā.”

  jā tas ir vienīgais, ko Vešņakovs ir apguvis!

 5. Vai gubernators Vešņakovs saož nelabu smaku, jeb viņš pats IR tā nelabā smaka ?

 6. ““Patiesības ministrija”, Orvels, khmm….,
  Labklājības ministrija…

 7. Vešņakova teikto jāuztver kā muļķa gudrību ,jo moskaļu taisnība ir no spēka un melu sajaukuma.

 8. Par ko tad no šīm pašām rokām Avotiņš simpātiju balvu saņēma? Tak jau ļoti simpātiska avīze, vai ne?

 9. gruzīni bija krievu teritorijā?????????tāds nekrievisks vietvārds………..
  muļķim nevajag latviešu mājas lapās, palasi un viss, neizpaudies, mēs tāpat zinām, DUMJI………………

 10. 1942.g. 25. februārī Ērenburgs rakstīja :,,Vācieši nav cilvēki.No šī brīža vārds vācietis mums skan kā lāsts.
  No šī brīža vārds vācietis liek strādāt šautenes aptverei.Neskaiti dienas,neskaiti verstis,skaiti tikai tevis nogalinātos vāciešus!
  Patreizējā 9 maija masu saieta vietā ,kur 1946.g. sākumā notika šausminoša eksekūcija mežonīga pūļa priekšā aprakstīta advokāta A. Grūtupa dabā ,,Ešafots,,.

  • Kāda vēl “eksekūcija”!
   Tika sodīti vācu nacistu vadoņi.
   Atbilstoši padarītajiem noziegumiem.

   • nav ko attaisnot Atbildēt

    “Sodītājiem” pašiem bija rokas līdz elkoņiem asinīs.
    Gan pašu tautas asinīs, gan “atbrīvoto” tautu asinīs.

 11. Марису самому не надо уподобляться клоуну. Надо перестать врать хотя бы самому себе. По версии Мариса, в 2008 году Россия сама напала на своих миротворцев в Цхинвале и сама их обстреливала из градов. Верх цинизма. И на украине, никто печенек не раздавал, никто не стрелял и людей живьём не сжигал.

  • Всё безобразничаете, не надоело ещё?! Воровать чужие ники нехорошо!

  • Кто про что, а вшивый про баню.

  • Pojavis po čašče, čtobi potom počustvovaķ, kak horošo bilo, kogda tebja ņebilo !!!

  • Atkal tas stulbais krievu trollis.Tu vecais muļķi izlasi pašu krievu grāmatas/ Ļitviņenko un F./par to cik perfekti paši krievi pēc Čečenijas “skaisti”spridzināja SAVUS krievus dažādās KF pilsētās.Izlasi A.Jakovļevu,J.Afanasjevu,Belkovski utt.par notiekošo Krievijā,tad pat heroīnu sarijies nemurgosi ko te murgo.Krievijā /Černobiļa u.c./ cilvēka vērtībai ir apaļa nulle.Ko jūs te visi mokaties?NEVIENS krievs tomēr nekad nebrauks uz to “laimes”zemi pie batjkas Putina.Mēs mūžīgi uzskatīsim 9.maiju par sovjietu okupāciju.un ieklīdušos ar tankiem par okupantiem.Понял?

   • А вы у нас значит очень умный комментатор, а вовсе не троль?! Однако это гордыня, грех. От перечисленных вами фамилий меня тошнит, а уж утверждаемой ими «правды» хочется блевать. Простая реакция организма. Да про вас нам всё давно понятно.

 12. Nu nevajag meklēt cēlas jūtas starp Kremļa cietokšņa sargsuņiem,to tur nav,lai kā jūs smalstītu.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Muļķe sirds, tai nekad, nekur nav gana!

Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, kurš šajā parlamenta sasaukumā pārstāvēja partiju “No sirds Latvijai” (“NSL”), piekritis piedāvājumam 13. Saeimas vēlēšanās kandidēt no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta. Šādu piedāvājumu viņam izteicis Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. G. Kūtris žurnālistiem teicis, ka vairākas Saeimā pārstāvētās partijas viņu aicinājušas uz 13. Saeimas vēlēšanām pievienoties to komandām, taču ZZS aizstāvētās vērtības viņam šķiet tuvākas. Tikt ievēlētam no ZZS saraksta viņam ir daudz lielākas iespējas, jo ZZS ir augstāki reitingi, kamēr Ingunas Sudrabas vadītajai “NSL” vēlētāju aptaujās atbalsts grozās ap vienu procentu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+