×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Pāvests Francisks uzteic labo sadarbību starp kristīgajām konfesijām Latvijā (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Tiekoties ar Latvijas vēstnieku pie Svētā Krēsla Einaru Semani, pāvests Francisks izteicis augstu novērtējumu labajai sadarbībai starp kristīgajām konfesijām Latvijā, informē Ārlietu ministrijā (ĀM).

Vēstnieks uzdāvinājis pāvestam latviešu valodā izdoto Franciska apustulisko pamudinājumu “Evaņģēlija prieks” (Evangelii Gaudium). Pāvests bija patiesi iepriecināts un pateicīgs par viņa apustuliskā pamudinājuma izdevumu latviešu valodā.

Semanis nodeva Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa un Latvijas iedzīvotāju vislabākos novēlējumus Jaunajā gadā. Tāpat pāvests lūdza nodot viņa vislabākos novēlējumus un apsveikumus Jaunajā gadā prezidentam, kā arī visai Latvijas tautai.

Vēstnieks izteica atkārtotu ielūgumu pāvestam apmeklēt Latviju, īpaši uzsverot, ka 2015. gadā aprit 800 gadi kopš pāvests Inocents III oficiāli pasludināja Livoniju par Terra Mariana (Māras zemi) jeb Dievmātei veltītu zemi. Vēstnieks sarunā ar pāvestu uzsvēra Latvijas ekumēniskās tradīcijas un informēja par pirmās Latvijas prezidentūras Eiropas Padomē sākumu.

ĀM norāda, ka vēstnieka un pāvesta tikšanās notika 12. janvārī tradicionālās diplomātiskā korpusa pie Svētā Krēsla pieņemšanas laikā.

Uzrunā pāvests Francisks uzsvēra miera nozīmi, kas šobrīd pasaulei ir īpaši būtiska vērtība. Šajā kontekstā pāvests izteica cerību, ka ar dialoga palīdzību un savstarpēji sadarbojoties var tikt izbeigta vardarbība Ukrainā.

Pāvests ar satraukumu pievērsās arī nesenajiem traģiskajiem notikumiem Parīzē, citām konflikta zonām pasaulē un to risinājumam – Izraēlas un palestīniešu miera sarunu atjaunošanai, noregulējuma nepieciešamībai vairākās Āfrikas valstīs, kā arī Korejas pussalā.

Neatkarīgajā Maltas Bruņinieku Ordenī Latvijas vēstniekam Semanim svinīgi pasniegts Maltas Ordeņa nopelnu krusts “Pro Merito Melitensi“. Apbalvojums pasniegts par nozīmīgu ieguldījumu diplomātisko attiecību un sadarbības starp Latviju un Maltas Ordeni nostiprināšanā, kā arī veicināšanā.

Vēstniekam vēl paredzētas tikšanās ar Svētā Krēsla Pontifikālās Kultūras Padomes prezidentu, kardinālu Džianfranko Ravazi (Gianfranco Ravasi), Vatikāna apustuliskās bibliotēkas viceprefektu Ambrodžio Piaconi (Ambrogio Piazzoni), ES delegācijas vadītāju Vatikānā, vēstnieci Ardzimoni Pistri (Argimon Pistre), kā arī tikšanās ar Vatikāna Valsts sekretariāta un Maltas Ordeņa amatpersonām.
 
 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Einārs Semanis ir neintrāla persona kas nepieder nevienai partijai, bijis daudzās valstīs par vēstnieku un ir kompotents visos jautājumos, tāds varētu būt mūsu valsts nākamais prezidents.

Draugiem Facebook Twitter Google+