×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2012
Drukāt

Pavļuts: sociālo palīdzību nesniegsim ar elektroenerģijas tarifu palīdzību

Foto-LETAFoto-LETA

Sociālā palīdzība netiks sniegta ar elektroenerģijas tarifu palīdzību, 2.jūlijā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Labrīt, Latvija!” sacīja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

“Patiesībā tiesa ir pateikusi, ka zemais tarifs ir par zemu,” akcentēja ministrs, skaidrojot tiesas lemto. Kā skaidroja Pavļuts, faktiski tiesa nav apšaubījusi “Latvenergo” izmaksu pamatotību, bet iebildumi bijuši pret to, ka noteiktais tarifs neatbilst izmaksām – samazinātais “Starta” tarifs nesedz izmaksas utt. Tarifam jābūt ekonomiski pamatotam.

Ekonomikas ministrs atzina, ka šī problēma būs jāatrisina, neskatoties uz to, kāds būs galīgais spriedums pēc pārsūdzībām. Visticamāk, tiks noteikts vienāds tarifs visiem, sedzot “Latvenergo” izmaksas. Jaunais tarifs būs augstāks par “Starta” tarifu.

Savukārt sociālā palīdzība būs jāsniedz citādāk. Kā akcentēja Pavļuts, pašreizējā sistēma nodrošināja to, ka mazāk maksā tie, kuri mazāk patērē elektroenerģiju, nevis tie, kuriem ir mazāki ienākumi. Tas negatīvi iespaidoja, piemēram, ģimenes ar vairākiem bērniem.

Jau ziņots, ka Administratīvā apgabaltiesa 25.jūnijā atcēla Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) 2011.gada 16.februāra lēmumu Nr.40. Apgabaltiesa spriedumā konstatējusi, ka tarifu diference “Starta” un “Pamata” tarifā neatbilst likumā par SPRK nostiprinātajam principam, ka tarifiem jāatbilst ekonomiski pamatotām izmaksām un jānodrošina uzņēmuma rentabilitāte.

Apgabaltiesa spriedumā atzinusi, ka lietā nav dokumentu, no kuriem būtu iespējams secināt, kādas ir tirdzniecības pakalpojumu izmaksas, bet SPRK savu lēmumu pieņēmusi uz “Latvenergo” aprēķinu pamata, taču nav zināms, kā tie veidojušies.

Biznesa portāla “Nozare.lv” rīcībā nonākušajā pilnajā tiesas spriedumā teikts, ka tarifam jāatbilst ekonomiski pamatotām izmaksām un jānodrošina sabiedrisko pakalpojumu rentabilitāte. Minētais princips nodrošina objektīvu un taisnīgu, uz ekonomiskiem pamatiem balstītu līdzsvaru starp sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem, kuriem ir jānodrošina droši un kvalitatīvi pakalpojumi, un pakalpojumu lietotājiem.

SPRK nevar iestāties lietotāja vai sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja pusē, balstoties uz citiem apsvērumiem, piemēram, lietotāju nespēju apmaksāt elektroenerģijas rēķinus, pārāk straujo tarifu kāpumu, ekonomisko un sociālo krīzi valstī, citu obligāto maksājumu sadārdzināšanos, tarifu paaugstināšanas lietderību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+