Ekonomika
Darbs

Paziņo par darba dienas pārcelšanu nākamgad 16

Foto-LETA/AFP

Darba dienu, kas 2018. gadā iekrīt starp svētku dienu 1. maiju un brīvdienu 29. aprīli, no valsts budžeta finansējamās valsts pārvaldes iestādēs, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, paredzēts pārcelt uz sestdienu, 2018. gada 21. aprīli, informē Labklājības ministrija.

To paredz rīkojuma projekts „Par darba dienas pārcelšanu 2018. gadā”,kas ceturtdien, 23. februārī, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Spēkā esošais Darba likums paredz, ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros. Gadījumā, ja darbinieks savas reliģiskās pārliecības vai citu pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties darbā pārceltajā darba dienā, šī diena tiek uzskatīta par darbinieka ikgadējā atvaļinājuma dienu vai, vienojoties ar darba devēju, tā tiek atstrādāta citā laikā.

2018. gadā ir viena darba diena, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, – pirmdiena, 30. aprīlis (iekrīt starp svētdienu, 29. aprīli un otrdienu, 1. maiju), tāpēc ir lietderīgi pārcelt iepriekš minēto darba dienu uz sestdienu, norāda ministrija.

LA.lv