×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Pazīstami aktieri apvienojas jaunā muzikālā detektīvstāstā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ikvienu īstenu detektīvu cienītāju, kurš vēlas kļūt par liecinieku kādam mistiski baisam notikumam, aicina jauna izrāde – detektīvs “Bīstamais plāns”. Izrādē skatītāju gaida ne tikai mīklainu notikumu šķetināšana, bet arī muzikālā intriga, kā arī unikāla sastapšanās ar aktieriem no dažādiem Latvijas teātriem.

 

Jaunā izrāde vēsta par notikumiem kādā nomaļā Francijas viesnīcā pie Deševrē ezera. Šajā vietā, ko iecienījuši angļu atpūtnieki, ierodas turīgais vecpuisis Garets Bensons, lai atpūstos no nemitīgajām darba stundām, ik dienas vadot savu grāmatvedības pakalpojumu uzņēmumu. Kādu dienu Garets iepazīstas ar divām viesnīcas atpūtniecēm – skaisto Leisiju Deivisu un viņas māti Misis Hobsu, taču dienā, kad uzplaiksnī Gareta romantiskās jūtas pret trauslo Misis Deivisu, ciemata viesnīcā ierodas noslēpumainā francūziete Heriete Šantona un Garets tiek ierauts kādā ļoti bīstamā plānā. Slepkavība, nelaimes gadījums? Kurš gan var to labāk zināt kā manierīgais detektīvs, kas spēj atrisināt pašus mīklainākos noziegumus un kuru uz viesnīcu atgūt spēkus no izslimotā bronhīta uzaicinājusi viņa talanta cienītāja – ekstravagantā Debora Tomsone.

Režisores Lailas Kirmuškas iestudētajā izrādē Misis Hobsas lomā iejutusies Liepājas teātra aktrise Anita Kvāla, kura daudziem televīzijas skatītājiem vēl joprojām palikusi labā atmiņā kā seriāla “Ugunsgrēks” ļaundare Solveiga. Viņas meita Leisija Deivisa – aktrise Marija Linarte, kura pazīstamajā seriālā spēlē dvīņumāsas. Detektīva atbalstītāja Debora Tomsone – ekstravagantā aktrise Antra Jakovļeva. Biznesmeņa Gareta Bensona lomā – profesionālais Leļļu teātra aktieris, vīru kopas “Vilki” vadītājs Edgars Lipors.

Paša detektīva lomā – Latvijas Nacionālā teātra lieliskais aktieris Jānis Skanis. “Parasti pret šādām ceļojošām izrādēm izturos ar zināmu skepsi, tomēr šī bija iespēja spēlēt kopā ar cilvēkiem, ar kuriem uz skatuves nebiju saticies. Pirmoreiz strādāju kopā ar režisori Lailu Kirmušku, un esmu ļoti iepriecināts par viņas ļoti nopietno darbu. Esam pamatīgs aktieru pulciņš, izcili mūziķi, jā, būs arī ēnu teātris – kā īstā šausmu stāstā! Turklāt beidzot man ir iemesls apbraukāt Latviju un sastapt tuvplānā to skatītāju, kurš, iespējams, dažādu iemeslu dēļ netiek līdz Nacionālajam teātrim. Man tas ir interesanti!” smaidot stāsta aktieris. Detektīva lomu J. Skanis spēlējot pirmoreiz: “Man vienmēr gadījušās vai nu komiskas, vai dzīves aizlauztu cilvēku lomas. Šoreiz mans varonis ir harmonisks tēls ar izcilu prātu. Savulaik Alfrēds Jaunušans mēdza teikt, ka gudrus cilvēkus uz skatuves var nospēlēt tikai ne pārāk gudri aktieri, bet muļķus – gudrie aktieri. Tad nu man ir iespēja pārbaudīt, kurā pusē esmu,” joko aktieris. “Domāju, ka izrāde varētu interesēt visdažādākos skatītājus – gan tos, kurus interesē detektīvi, gan tos, kuri novērtēs patiešām labu mūziku.”

Izrādi papildinās izsmalcināts muzikālais materiāls, ko radīs franču džeza dīva madam Žuzī & ģitārists mesjē Magrē. Izrādes muzikālo noformējumu 30. gadu atmosfērai piešķirs šarmantā franču džeza dīva madam Žuzī, īstajā vārdā dziedātāja Sabīne Žuga, kura muzicējusi gan kopā ar trio “Ladie’s Sweet”, gan dziedātāju Igo, kā arī izcilais ģitārists un ģitārspēles pedagogs mesjē Magrē jeb Mārcis Vasiļevskis. Detektīvizrādes veidotāji brīdina, ka izrādes intrigas skatītājiem nāksies atšķetināt, baudot lielisku vīnu un izsmalcināta siera uzkodas pie galdiņiem.

 

Varbūt noder!!

11. III 19.00 Ādažu Kultūras centrā

17. III 19.00 Tukuma pilsētas kultūras namā

18. III 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā

21. III 19.00 Preiļu novada kultūras centrā

24. III 19.00 Valmieras Kultūras centrā

25. III 19.00 Alūksnes Kultūras centrā

1. IV 19.00 Ogres kultūras centrā

2. IV 19.00 Aizkraukles kultūras namā

7. IV 19.00 Ventspils kultūras centrā

9. IV 19.00 Brocēnu kultūras centrā

15. IV 19.00 Bauskas kultūras centrā

16. IV 19.00 Dobeles kultūras centrā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 – 17

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+