×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. augusts, 2014
Drukāt

Pēc Bērziņa TM parlamentārā sekretāra amatu varētu ieņemt Iesalnieks (6)

Iesalnieks2_DB_4

Ja Saeima pašreizējo Tieslietu ministrijas (TM) parlamentāro sekretāru Gaidi Bērziņu (VL-TB/LNNK) apstiprinās par tieslietu ministru, politiķis pieļauj, ka par TM parlamentāro sekretāru viņš varētu iecelt Jāni Iesalnieku (VL-TB/LNNK).

Bērziņš aģentūrai LETA skaidroja, ka nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Saeimas frakcijas vecākajam konsultantam Iesalniekam ir gan jurista izglītība, gan pieredze, strādājot pie likumprojektu sagatavošanas.

Par viņa kandidatūru ir notikušas diskusijas VL-TB/LNNK valdē. Bērziņš uzskata, ka frakcijas vecākajam konsultantam ir politiskā perspektīva. Iesalnieks ieņem arī nacionālās apvienības valdes locekļa amatu.

Pašlaik TM parlamentārais sekretārs ir pats Bērziņš.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) šodien neizslēdza, ka nākamā Saeimas sēde, visdrīzāk, notiks ceturtdien, 21.augustā. Tās darba kārtībā varētu būt jautājums par jaunā tieslietu ministra apstiprināšanu.

Kā ziņots, Bērziņa kandidatūru ministra amatam izvirzījusi nacionālā apvienība. Atbalstu viņa kandidatūrai ir paudusi arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) un koalīcijas partneri Zaļo un zemnieku savienība.

Iesalnieks kandidē 12.Saeimas vēlēšanās un kopā ar Bērziņu ir Kurzemes saraksta pirmajās vietās.

Iepriekšējās vēlēšanās Iesalnieks atteicās no kandidēšanas saistībā ar saviem izteikumiem par traģēdiju Norvēģijā. Iesalnieks pēc traģēdijas, kurā Anderss Bērings-Breivīks nogalināja vairākus desmitus jauniešu, paziņoja, ka “Norvēģijas upuri ir pilnībā uz multikulturālistu sirdsapziņas – viņu islamizācijas politika noveda pie tā, ka kādam vienkārši aizbrauca širmis”.

Iesalnieka viedoklis sabiedrība izraisīja sašutuma pilnas diskusijas, ka tādējādi “Visu Latvijai!” biedrs mēģina šo noziegumu attaisnot, ko gan pats Iesalnieks publiskā paziņojumā noliedza.

Politiķis paziņojumā skaidroja, ka norādījis uz tiem cēloņiem, kas, viņaprāt, kalpojuši par labvēlīgu augsni šaušalīgajai traģēdijai Norvēģijā.

“Lai arī dažādi eksperti gan Norvēģijā, gan Eiropā un citur šobrīd izsaka līdzīgus secinājumus, proti, ka traģēdiju cita starpā veicināja arī kļūdainā multikulturālisma politika, es apzinos, ka no manis nebija pareizi meklēt traģēdijas cēloņus tik ātri pēc pašas traģēdijas. Nacionālās apvienības politiskie konkurenti to nekavējās izmantot, demagoģiski sagrozot manis teikto, kā rezultātā ir nodarīts kaitējums partijas tēlam. Tā bija mana kļūda,” atzina Iesalnieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Na ir sevi ar šo izsmēlusi galigi

  2. Puikam vēl jāpaaugas, pagaidām tikai liela mute, maza reālās dzīves pieredze.

  3. Nožēlojami, ja tādi .. tiek atbildīgos amatos. Līdzjūtība Tieslietu ministrijai, kas Nacionālās apvienības vainas dēļ tiek novājināta sakarā ar biežo ministru maiņu.

    • Solvita Ā! Uzraksti taču beidzot kādu labu komentāru un beidz reiz nīst NA. Baibu Broku noēdi, vai nepietiek?

  4. Labs kandidāts!

Draugiem Facebook Twitter Google+