×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

Pēc Dziesmusvētku noslēguma sekos brīvdiena (1)

Foto - LETAFoto - LETA

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētku "Līgo!" noslēguma koncerts Mežaparka Lielajā estrādē.

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja brīvdienas noteikšanu pēc Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Likuma “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” grozījumi paredz, ka Vispārējā latviešu dziesmu un deju svētku noslēguma diena tiek atzīta par svētku dienu, un, ja noslēguma koncerts iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamā darbdiena būtu brīvdiena.

Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas aprēķiniem vienas papildu brīvdienas piešķiršanas ietekme uz Latvijas tautsaimniecību vērtējama kā neliela – no 0,08 līdz 0,1% no iekšzemes kopprodukta. Savukārt Latvijas Darba devēju konfederācijas informācija liecina, ka darba devējiem rastos papildu izdevumi no dubultas samaksas un atvaļinājuma pagarināšanas šīs papildu brīvdienas laikā un darba dienu skaita samazināšanas attiecīgajā mēnesī.

Kultūras ministrija pamato, ka šādas izmaiņas nodrošinās svētku dalībnieku pilnvērtīgu līdzdalību kārtējos Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos, sekmēs sabiedrības piederības izjūtu nacionālajām kultūras vērtībām un valstij, kā arī akcentēs svētkus kā UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Pēc … sekos” ir pleonasms.

Draugiem Facebook Twitter Google+