×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. septembris, 2013
Drukāt

Pēc gada 150 lielāko Eiropas banku uzraudzību pārņems ECB

AFP/LETAAFP/LETA

Eiropas Parlaments (EP) šodien deva zaļo gaismu vienotai Eiropas Savienības banku pārraudzības sistēmai. Tas nozīmē, ka no nākamā gada septembra 150 lielākās ES bankas tieši uzraudzīs Eiropas Centrālā banka (ECB), liecina EP Informācijas biroja Latvijā informācija.

 

Eirozonas valstīm dalība sistēmā būs obligāta, pārējās ES valstis tai varēs pievienoties brīvprātīgi. Vienlaikus EP deputāti strikti pieprasa tādu lēmumu pieņemšanas modeli, kas ļauj ārpus eirozonas esošajām valstīm iesaistīties kā līdzvērtīgiem partneriem.

EP informācijas birojā Latvijā norāda – lai gan dalībvalstis jauno sistēmu principiāli atbalstīja jau aprīlī, EP un ECB bija jāvienojas par ECB kā vienotā uzrauga darbības pārredzamību un kontroles iespējām.

Jaunā sistēma ievērojamu daļu uzraudzības pilnvaru no dalībvalstīm nodod ES līmenī. Tāpēc EP un dalībvalstu parlamenti pieprasīja nodrošināt atbilstošu jaunā uzrauga demokrātisko kontroli.

Saskaņā ar pieņemto un jaunajiem tiesību aktiem pievienoto EP un ECB vienošanos, EP būs pieeja nepieciešamajai informācijai – arī Uzraudzības padomes sanāksmju ierakstiem un lēmumu sarakstam. Vēl Uzraudzības padomes vadītājam būs regulāri jāatskaitās EP.

EP kopīgi ar ES Padomi būs tiesības lemt par Uzraudzības padomes vadītāja un tā vietnieka iecelšanu un atbrīvošanu no amata. Tāpat EP varēs iniciēt pārbaudes par iespējamajam problēmām uzrauga darbā. Uz EP deputātu rakstiskajiem jautājumiem uzraugam būs jāatbild nekavējoties.

Vienlaikus EP uzdeva Eiropas Banku iestādei izstrādāt vadlīnijas dalībvalstu banku uzraudzītājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+