Novados
Sabiedrība

Pēc lapsenes dzēliena sievietei sākas vispārēja tūska; sadzelti vēl vairāki cilvēki 0

Vakar dažādu kukaiņu dzēlieni radījuši nopietnas veselības problēmas sešiem cilvēkiem, tostarp kādai 56 gadus sieviete Latgalē, kurai lapsenes dzēliens izraisījis vispārēju ķermeņa tūsku, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Līdzīga iemesla dēļ slimnīcā nonākusi arī 56 gadus veca Vidzemes iedzīvotāja. Viņa pēc lapsenes dzēliena zaudējusi samaņu un pārdzīvojusi anafilaktisko šoku.

Citviet Vidzemē 48 gadus veca sieviete pēc bites dzēliena sēdusies pie auto stūres un pati devusies pie mediķiem, bet viņai kļuvis tik slikti, ka zaudēta kontrole pār automašīnu un tā ietriekusies stabā. Rezultātā sieviete nogādāta slimnīcā ne tikai ar kukaiņa dzēlienu radītu šoka stāvokli, bet arī ar vairākiem ķermeņa savainojumiem.

Savukārt Kurzemē slikti kļuvis 25 gadus vecam vīrietim, kuru sadzēlušas 15 lapsenes, kā arī 39 gadus vecai sievietei, kuru sadzēlušas vairākas bites. Tāpat pēc bites dzēliena slimnīcā nokļuvusi 47 gadus veca rīdziniece.

Vēl diviem cilvēkiem vakar iekodušas čūskas. Latgalē 25 gadus vecs vīrietis uzkāpis rāpulim mežā, un tas iekodis viņam pēdā, bet Vidzemē 45 gadus veca sieviete devusies makšķerēt, un pa ceļam čūska viņai iekodusi kājā.

Septiņi cilvēki vakar arī stipri pārkarsuši, tostarp gadu vecs puisītis Vidzemē, kurš ilgāku laiku atradies saulē.

Kopumā NMPD pagājušajā diennaktī saņēmis 1187 izsaukumus, 253 no tiem bija saistīti ar dažāda veida traumām.

LA.lv