×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
8. februāris, 2017
Drukāt

Pēc šodienas laika var prognozēt, kāds būs pavasaris un pat augusts (5)

Krokusi. Foto - LETAKrokusi. Foto - LETA

Pēc šodienas laikapstākļiem var prognozēt, kāds būs pavasaris, norādījis pazīstamais dabas vērotājs Vilis Bukšs.

“Ticējums saka, kāds 8. februāris, tāds pavasaris. Ja skaidrs un salst, tad pavasaris sauss un vēss,” viņš raksta sociālajā tīklā “twitter”.

Dabas pētnieks uzsver, ka februārī ir daudz zīmju par laikapstākļiem. Piemēram, auksts un sauss februāris paredz karstu augustu. Ja februāris silts, tad pavasaris auksts, bet ja lietains – pavasaris un vasara slapji. Ja puteņu mēneša sākums saulains un jauks, būs agrs un silts pavasaris. Jo aukstāka februāra pēdējā nedēļa, jo siltāks laiks gaidāms martā, lasāms pētnieka mājas lapā internetā.

Piemēram, 6. februāris, kad vārda dienu svinēja Dārta, Doroteja. Ticējums saka – kāds laiks šajā dienā, tāds pārsvarā visu pavasari. Ja diena skaidra un saulaina, pavasaris būs silts. Ja sniegputenis – būs vēls pavasaris.

15. februāris savukārt būs Vecā Ziemas Māra. Ja šajā dienā stiprs sals, pavasaris būs auksts un vēls. Ja snieg no rīta, laba būs agrā sēja. Ja dienas vidū, laba būs vidējā sēja. Ja vakarā, laba būs vēlā sēja.

24. februāris, citviet 25. februāris, ir Matīsa diena. Tā ir pirmā kustoņu diena. Dzīvā radība sāk mosties no ziemas miega. Sēklu pirms pavasara sējas šajā dienā izliek salā, jo saldēta sēkla dod labāku ražu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kurzemnieki uz jums Bukša vērojumi neattiecas jo šeit pavisam citi vērojumi.Interesanti,kāpēcKurzemes pusē nav neviena meteopareģa,kas varētu atspēkot Bikšu?!

    • Bukša prātulas attiecas tikai uz vietu, kur viņš kokā kāpis. Nav vajadzības katrā pagastā algot savu laikreģi, pietiek, ka ir visiem viens muldonis.

  2. kāds podiņš, tāds vāciņš Atbildēt

    Prognozēju, ka augustu no tribīnes izsviedīs tauta, bet viņa kaklakungs ņems nelabu galu.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +25.8
Alūksne +27.1
Daugavpils +22.1
Saldus +26.7
Liepāja +28.9
Jelgava +25.8
Ventspils +18.4
Limbaži +28
Madona +25.2
Rēzekne +25.1
Draugiem Facebook Twitter Google+