Ekonomika
Bizness

Peļņa mērāma pārdesmit miljonos. “SEB banka” paziņo par pusgada rezultātiem0


AS “SEB banka” logo.
AS “SEB banka” logo.
Foto: LETA

AS “SEB banka” grupas Latvijā peļņa šā gada pirmajā pusgadā bija 23,4 miljoni eiro, kas ir par 14% mazāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā, informēja bankā.

“SEB” grupas Latvijā ieņēmumi sešos mēnešos sasnieguši 54,6 miljonus eiro, par 9% vairāk nekā 2018.gada pirmajā pusgadā, bet grupas izmaksas bija 24,3 miljoni eiro, kas ir par 2% vairāk nekā atbilstošā periodā 2018.gadā.

“SEB” grupas Latvijā peļņa pirms uzkrājumiem sasniedza 30,3 miljonus eiro, par 16% vairāk nekā 2018.gada janvārī-jūnijā, laika posmā no 1.janvāra līdz 30.jūnijam izveidoti uzkrājumi 6,5 miljonu eiro apmērā.

Grupas pamatdarbības peļņa pēc nodokļu nomaksas un uzkrājumiem 2019.gada sešos mēnešos sasniegusi 23,4 miljonus eiro, par 14% mazāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Kopējais noguldījumu apjoms “SEB bankā” 2019.gada 30.jūnijā bija 2,9 miljardi eiro, kas par 20% pārsniedz noguldījumu apjomu 2018.gada jūnija beigās.

Kopējais grupas kredītportfelis 2019.gada jūnija beigās bija trīs miljardi eiro – par 9% vairāk nekā 2018.gada pirmā pusgada beigās;

“SEB bankas” kapitāls un rezerves 2019.gada 30.jūnijā bija 364,5 miljoni eiro, aktīvu apjoms, noslēdzoties 2019.gada jūnijam, bija 3,8 miljardi eiro, kas ir par 15% vairāk nekā 2018.gada jūnija beigās.

Pateicoties noturīgajam iekšzemes patēriņam, iedzīvotāju pozitīvajam noskaņojumam un mājsaimniecību reālo ienākumu pieaugumam, pirmajā pusgadā “SEB bankā” vērojams būtisks privātpersonu noguldījumu apjoma un piešķirtā finansējuma mājokļu kreditēšanai pieaugums, norādīja bankā.

Šī gada sešos mēnešos “SEB banka” piešķīrusi aizdevumus par kopējo sumu 279 miljoni eiro, no kuriem 77 miljoni eiro izsniegti tieši privātpersonām mājokļu iegādei un remontam. Turklāt par 12% ir pieauguši privātpersonu noguldījumi “SEB bankā”, kā rezultātā kopējais noguldījumu apjoms bankā, noslēdzoties pusgadam, sasniedza 2,9 miljardus eiro, kas ir par 20% vairāk nekā šajā pašā periodā pirms gada.

“Lai arī ekonomiskā izaugsme palēninās, pateicoties noturīgajam iekšzemes patēriņam, ekonomikas perspektīvas pirmajā pusgadā joprojām saglabājās pozitīvas. Iedzīvotāju pozitīvais noskaņojums un mājsaimniecību reālo ienākumu palielināšanās ir sekmējusi privātpersonu aktivitāti, kā rezultātā mūsu bankas no jauna piešķirtais finansējums privātpersonām mājokļu kreditēšanai pieaudzis par 21%,” sacīja “SEB bankas” valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere.

Viņa piebilda, ka lielākais izaicinājums bankā pirmajā pusgadā bija saistīts ar kodu karšu nomaiņu. Tās rezultātā 100 000 klientu izdevies pāriet uz drošajiem autorizēšanās rīkiem un šobrīd vairs tikai 15 000 klienti izmanto kodu kartes kā autorizācijas līdzekli.

SEB grupa sniedz universālus bankas pakalpojumus Zviedrijā, Vācijā un Baltijas valstīs – Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. SEB grupa ir pārstāvēta arī citās Ziemeļvalstīs, Polijā, Ukrainā un Krievijā, kā arī lielākajos finanšu centros visā pasaulē.

Pēc aktīvu apmēra “SEB banka” ir trešā lielākā banka Latvijā.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Apspriež pārrobežu sadarbību iepakojuma pārstrādē
2 dienas
AD
Artis Drēziņš
Ekonomika
LA.LV testē motociklus: Ar “Royal Enfield Continental GT 650” aizbraukt uz Liepāju padzert kafiju
2 dienas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Piecelties! Ekonomiskā tiesa nāk!”
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
7 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
6 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 11 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
7 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
7 stundas