×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Pensionāri plānoto mītiņu pārceļ uz gada beigām (5)

LETALETA

Neraugoties uz vairāku senioru organizāciju, kā arī Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) biedres Lilijas Škutānes iebildumiem, LPF senioru mītiņš jeb federācijas priekšsēdētāja vārdiem – sapulce – tomēr notiks, bet tā pārcelta no 6.septembra uz gada beigām, šodien lēmusi LPF dome.

Federācijas vadītājs Andris Siliņš sacīja, ka sapulces rīkošanu atbalstīja vairākums LPF biedru, tādējādi lūgums nerīkot pasākumu neguva nepieciešamo atbalstu. Savukārt lēmums pārcelt sapulci pieņemts, jo tās rīkošana būs lietderīgāka pēc Saeimas vēlēšanām, proti, šī valdība strādās vēl tikai pāris mēnešus, tādējādi senioriem vēlamās izmaiņas, visdrīzāk ,nespēs panākt, teica Siliņš.

Pasākums varētu notikt novembrī vai decembrī un tiktu rīkots iekštelpās, pieļāva LPF vadītājs.

Federācijas valde šodien arī apstiprināja prasības, kādas sapulcē izvirzīs valdībai un Saeimai, teica Siliņš. Pirmkārt, seniori pieprasīs valdību un Saeimu strādāt tā, lai notiktu ekonomiskā attīstība un darbaspēka atgriešanās Latvijā, kā arī cīņa ar ēnu ekonomiku.

“Tas ir pamats tam, lai mēs varētu kardināli risināt pensiju jautājumu, kurš šobrīd ir iestrēdzis sakarā ar to, ka trešdaļa darbaspēka Latviju faktiski ir pametusi un no pensiju sistēmas aizgājusi,” pauda LPF vadītājs.

Otrkārt, valdībai tiks izvirzīta kategoriska prasība atbilstoši tam, ka ir aizbraucis darbaspēks, samazināt ierēdniecību par vismaz trešdaļu. Tāpat federācijas pārstāvji lūgs risināt pensiju aprēķina jautājumus, padarot aprēķina kārtību sociāli taisnīgāku.

LPF arī lūgs ieviest veselības apdrošināšanas sistēmu pensionāriem un samazināt senioru izdevumus, piemēram, pievienotās vērtības nodokli pirmās nepieciešamības precēm, komunālajiem pakalpojumiem un medikamentiem.

Jau vēstīts, ka vairākas senioru intereses pārstāvošas organizācijas neatbalsta LPF lēmumu 6.septembrī rīkot mītiņu Strēlnieku laukumā. Šīs organizācijas ir Latvijas senioru alianse, Latgales reģiona pensionāru biedrība, Rīgas aktīvo senioru alianse un Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas pensionāru biedrība.

Kā 4.jūlijā preses konferencē norādīja organizāciju pārstāvji, viņi vēlas, lai starp pensionārus pārstāvošām organizācijām, ministrijām un valdību notiktu mierīgs dialogs. Viņuprāt, jebkādi protesti pašreizējā politiskajā situācijā varētu valstī izraisīt nestabilitāti. Latvijas senioru alianses vadītājs Jāzeps Janiševs sacīja, ka minētās organizācijas pārstāv vairāk nekā 50% Latvijas pensionāru un tās kategoriski iebilst pret jebkāda veida mītiņiem.

Starp mītiņa pretiniekiem ir arī LPF biedre un Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas pensionāru biedrības vadītāja Lilija Škutāne. “Miers ir zelts, un tā ir mūsu veselība. Ja mēs sāksim streikot un ārdīties, tad mēs aiziesim ātrāk projām. Mēs saprotam, ka trūkst naudas, kad tās nav trūcis? Nekas, viss būs normāli. Mēs esam maza tauta, maza valsts, un mums ir jādomā par nākotni, kas mūsu vietā nāks,” žurnālistiem sacīja Škutāne.

Ņemot vērā, ka viedokli nerīkot mītiņu izteikusi arī LPF biedre, Siliņš nolēma jautājumu par mītiņa noturēšanu vēlreiz pārrunāt LPF valdes sēdē. Tomēr viņš norādīja, ka plānotais pasākums nebūs pikets, bet LPF biedru sanākšana, lai izteiktu savu viedokli par pašas federācijas, valdības un Saeimas gada laikā paveikto, un, iespējams, noteiktu uzdevumus jaunajai Saeimai un valdībai. Šis pasākums ticis paredzēts federācijas darba plānā jau gada sākumā, turklāt to plānots ieviest kā tradicionālu pasākumu, viņš sacīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. lai nolādēti ! Atbildēt

    Lai nolādēti siliņi, verzas, škutānes un pārējie ” pensionāru aizstāvji” ! Mums gribas ēst – šodien, rīt un parīt, nevis pēc pusgada vai gada !

  2. Galvenais pensionāru priekšnieks tak kandidē Saeimas vēlēšanās no ZZS saraksta! Topēc protesta akciju nerīkos, bet gan noteiks, ko pats darīs, kad ievēlēs, tā teikt, rīkos priekšvēlēsanu kampaņu,jo CILVĒKS ir vissvarīgākais! – tā teica Grigule arī no ZZS Un kāpēc gan tā negribas ticēt šai partijai…. Ne un viss.

  3. Nekas jau nekad nemainisies!Ka tikai tiek par vadoni,ta talak neiet!Tad viss ir labi,tad viss ir saprotams,tiesi tapat ka ar Barcu!Kada velna pec mums tada LPF ir vajadziga?????????????????????????????Vini it neko nedara,tikai parcel sapulces un mitinus uz trim menesiem uz pusgadu un tad uz gada beigam!!!!!Kas tas par mitinu ieksejas telpas!!!!Smiekligi!!!!!Un ko tas dos??????????????Tikai palurinas un viss!!!!!Ka vienmer!Tada Silina nevar izlemt visu pensionaru laba!!!Tada vecu samierinasanas-valdibai jaiet virus ar kartigu laca rucienu,tad vel varbut sapratis!Nost visus no LPF vadibas!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. Nu ja , pašam vadonim nav laika -jāreklamējas Saeimas vēlēšanām. Kurš gan vecumdienās negribēs jau tā prāvo pensiju papildināt ? Tikai tad nevajag vecos ļaudis tracināt, ka pensijas aprēķinātas netaisnīgi.

  5. Vislabāk pēc bērēm

Draugiem Facebook Twitter Google+