×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. marts, 2016
Drukāt

Pērn palielinājās gan karšu maksājumu skaits, gan lietošanas apjoms

Foto-LETAFoto-LETA

Pagājušajā gadā salīdzinājumā ar 2014.gadu karšu maksājumu skaits auga par 12,7%, bet lietošanas apjoms palielinājās par 11,1%, liecina Latvijas Bankas publicētā informācija.

Maksājumi ar kartēm 2015.gadā bija visvairāk lietotais bezskaidrās naudas maksāšanas līdzeklis. Pērn veikti 215,2 miljoni karšu maksājumu, kuru kopējais apjoms bija 4,2 miljardi eiro.

Iedzīvotāji arvien vairāk izmantoja maksājumu kartes, gan iepērkoties klātienē tirdzniecības vietās, gan veicot karšu maksājumus attālināti. Pērn no karšu maksājumiem 94,4% skaita ziņā un 84,6% apjoma ziņā tika sākti karšu pieņemšanas vietu termināļos jeb POS tirdzniecības vietās. Pārējie karšu maksājumi tika sākti attālināti, norēķinoties ar maksājumu karti internetā, liecina centrālās bankas apkopotā statistika.

Pagājušā gada beigās bija izdoti 2,4 miljoni karšu jeb 1,2 kartes uz vienu iedzīvotāju. Izdoto karšu skaits salīdzinājumā ar 2014.gada beigām audzis par 1,7%. No karšu kopskaita 72% bija kartes ar debeta funkciju, kas ļauj norēķināties ar klienta naudas līdzekļiem, bet 15,2% – kartes ar kredīta funkciju, kas ļauj norēķināties ar kredītiestāžu piešķirtā kredīta līdzekļiem. Atliktā debeta funkcija bija 13,5% karšu. Šādas kartes ļauj norēķinu veikšanā izmantot kredītiestādes piešķirto kredītlīniju, piešķirto kredītu pilnā apjomā atmaksājot noteiktā perioda beigās.

Pērn gada beigās Latvijas iedzīvotājiem bija pieejami 31 000 karšu pieņemšanas vietu termināļu un 1058 bankomāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+