Foto – Shutterstock

Pētījums: Apprecoties 25 līdz 32 gadu vecumā, laulībai būs zemāks šķiršanās risks 0

Vēlies apprecēties un palikt precēta uz ilgu laiku? ASV portāls “Huffington Post” iesaka nesteigties ar stāšanos laulībā ļoti agrā vecumā, taču arī neievilkt atbildīgo dienu pēc agriem trīsdesmitgadnieka gadiem.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189
Lasīt citas ziņas

Jutas universitātes sociologs Nikolass Volfingers izpētījis ASV Nacionālo ģimenes pieauguma aptauju un atklājis, ka laulības šķiršanas risks nepārtraukti samazinās no pusaudžu gadiem līdz vēlajam divdesmitgadnieka vecumposmam. Tomēr, līdz ko sasniedzat 32 gadu vecumu, stāšanās laulībā ar katru gadu vēlāk palielina iespējamo šķiršanās risku par pieciem procentiem.

Volfingers uzsver, ka nav nekāds noslēpums, ka tie, kuri apprecas agrā vecumā, ir pakļauti augstākam šķiršanās riskam: jo daudzi vēl šajā vecumā nav nobrieduši laulībai. Viņš pieļauj, ka precībām agrā vecumā ir saistība ar zemāku izglītības līmeni, kas arī palielina šķiršanās risku, laulībā stājoties jebkurā vecumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bet kāpēc pārāk ilga gaidīšana trīsdesmitgadnieka gados risku izšķirties palielina? Vai tad vecākas un pieredzējušākas personas nav zinošākas, kā tikt galā ar stresa situācijām laulībā?

Pētnieks nav pilnībā pārliecināts par šo pieņēmumu, bet pieļauj, ka laulību šķiršanās risks pēc agrajiem trīsdesmitgadnieka gadiem palielinās “izvēles efekta” dēļ – tie, kuri gaida, lai apprecētos, varētu būt cilvēku tips, kuri vienkārši nav piemēroti laulībai.

“Viņi atliek laulības bieži vien tāpēc, ka nevar atrast kādu, kurš vēlētos ar viņiem precēties,” skaidro Volfingers. “Kad viņi mij gredzenus, viņu laulība automātiski tiek pakļauta augstam šķiršanās riskam. Plašākā nozīmē, iespējams, cilvēki, kuri precas vēlāk, sastopas ar tādu potenciālo laulības partneru loku, kurā cilvēki tikuši pazemināti, lai no tā izslēgtu personas, kas tiecās kļūt par veiksmīgiem laulātajiem,” uzsvēris sociologs.

Portāls gan uzsver, ka cilvēkiem, kas, izlasot šo, jūt nepārvaramus šķēršļus neatkarīgi no tā, kad viņi izlemj precēties, palīgā ir jāņem sava sirds. Aprakstītais ir tikai statistiska analīze, kas balstīta uz kopējām tendencēm un tā var neatspoguļot jūsu pieredzi. Portāls uzsver, ka ASV laulību šķišanās īpatsvars kopumā turpina kristies kopš tā augstākā punkta 20.gs 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.