×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

Pētījums: Pasaulē ir gaidāms vīna trūkums (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Pasaulē ir gaidāms vīna trūkums, jo tā ražošanas apjomi samazinās, bet pieaug šī dzēriena popularitāte ķīniešu un amerikāņu vidū, teikts kompānijas “Morgan Stanley” trešdien publicētā pētījumā.

Vīna ražošana sasniedza kulmināciju 2004.gadā, kad tika konstatēts liels vīna pārpalikums – 600 miljoni kastu, bet pēc tam vīna piedāvājums saruka zemākas ražošanas jaudas dēļ un 2012.gadā šis piedāvājums bija zemākajā līmenī pēdējo 40 gadu laikā.

Ražošanas jauda īpaši saruka Eiropā, kurā tā tagad ir par 10% zemāka nekā 2005.gadā. Vislielākais kritums bija Francijā, kas ir lielākā vīna ražotāja pasaulē, un nākamās vietas krituma ziņā ieņēma Itālija un Spānija.

Arī laikapstākļi pērn bija nelabvēlīgi vīnkopībai.

Tikmēr pasaulē pieaug vīna pieprasījums, jo to arvien vairāk patērē jaunbagātnieki Krievijā, Ķīnā un citās attīstības valstīs. Pērn vīna pieprasījums pārsniedza piedāvājumu par 300 miljoniem kastu, teikts pētījumā.

Situācija pasliktināsies, vidējā termiņā pieaugot eksporta vīnu pieprasījumam.

Īstermiņā vīna uzkrājumi samazināsies, patēriņā dominējot agrāko ražas gadu vīniem. Kad sāksies 2012.gada ražas vīnu patēriņš, ir gaidāms, ka pašreizējais ražošanas kritums ievērojami palielinās eksporta vīna pieprasījumu un celsies vīna cenas.

Vissliktākā situācija būs Eiropā, kas gan saražo daudz vīna, bet arī daudz to patērē.

Visvairāk vīna tiek izdzerts Francijā, kur tā patēriņš vairākus gadus bija krities, bet kopš 2010.gada atkal pieaug. Savukārt otro vietu vīna patēriņa ziņā tagad ieņem ASV. Vīna patēriņa pieaugumu pasaulē veicina galvenokārt ASV un Ķīna.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. SS Panzergrenadier Atbildēt

    Galvenais lai netrūkst alus!

  2. KO MĒS TE UZTRAUCAMIES PAR SĪKUMIEM…AR POLITIĶU SVĒTĪBU TOČKAS STRĀDĀ 24.STUNDAS DIENNAKTĪ .MIERU ,TIKKAI MIERU ,TEICA SIVĒNTIŅŠ VINNIJS PŪKS ,DODAMIES PIE SAVA DEPUTĀTA.

  3. tā gan nebūtu liela bēda, bet ja nebūs laba ūdens, tad gan būtu jāuztraucas.

Draugiem Facebook Twitter Google+