Mobilā versija
+8.0°C
Eiženija, Ženija
Svētdiena, 26. marts, 2017
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Pētnieki paredz pakāpenisku dialoga starp NATO un Krieviju atjaunošanu (2)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Pārskatāmā nākotnē varētu notikt pakāpeniska dialoga starp NATO un Krieviju atjaunošana, secināts Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) jaunākajā pētījumā, kurā analizēta NATO un Krievijas attiecību attīstība kopš pagājušā gadsmita ’90.gadiem, īpašu uzmanību pievēršot 1997.gadā noslēgtajam NATO un Krievijas pamataktam par abpusējām attiecībām, sadarbību un drošību.

Ņemot vērā to, ka vēl pārskatāmā nākotnē Krievija būs militāri spēcīgākā NATO kaimiņvalsts, ir būtiski apzināties pareiza dialoga un pieejas nepieciešamību abu pušu attiecību veidošanā. Lai gan ir izskanējuši aicinājumi atcelt 1997.gada pamataktu, pētījumā tiek secināts, ka tā atcelšana kā no NATO, tā no Krievijas puses ir maz ticama un nav vēlama.

Ticamākā iespēja ir tā saglabāšana, neskatoties uz īpaši Krievijas nepieturēšanos pie pamatakta saistībām un dokumenta neatbilstību pašreizējai drošības videi. No Latvijas perspektīvas raugoties, ir būtiski, ka 1997.gada pamatakts neliedz Latvijā izvietot bataljona līmeņa kaujas grupas, kā to plānots lemt NATO Varšavas samitā, pasust pētījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Просто поразительная глубина исследования. Это ж надо так постараться, чтобы сделать такие выводы. Хотя любому простому обывателю понятно, что вариантов то только два. Либо вы готовитесь к войне, со всеми вытекающими последствиями, что для простых людей означает просто конец всего и чего они явно не хотят. Либо вы стараетесь хоть как то договориться, чтобы этого не случилось. И этот вариант конечно предпочтительней.

  2. … LAI petnieki nekad vel nav iedzivojusies atjaunotas Bezabrenes realitates isteniba … ta vinu velmes iztapt velreiz Vacijas un Dienvideiropas nakotnes interesem ir lidzigi politikai, kas uzmet musu galvenos draugus Polioju, Lielbritaniju, ASV un Skandinaviju u.t.t. !

Kas vēlēs prezidentu? Politoloģe nepiekrīt runām, ka tauta ir duma (16)Izskan priekšlikumi, bet parlaments neko nemainīs
Draugiem Facebook Twitter Google+