×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. decembris, 2014
Drukāt

“Pie bagātās kundzes” atjaunotā versija izdota DVD (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sērijā “Latvijas filma” iznākusi leģendārās 1969. gadā tapušās kinofilmas “Pie bagātās kundzes” digitāli restaurētā versija, aģentūrai BNS pavēstīja “Latvijas filmas” pārstāve Liene Ančupāne.

Tā ir režisora Leonīda Leimaņa pēdējā filma, kuru daudzi uzskata par labāko no viņa radītajām.

Sērijas “Latvijas filmas” DVD filma būs skatāma pilnībā digitāli restaurēta, piedevām izdevums papildināts ar unikālu izziņas materiālu – dokumentālu filmu “Filmas arheoloģija. Pie bagātās kundzes”, kas ļaus skatītājiem iepazīt leģendārās melodrāmas tapšanas aizkulises.

Par latviešu kino romantiķi dēvētais Leimanis savu piekto un pēdējo filmu uzņēmis pirms 45 gadiem. Piecu bērnu tēvs, iemīlējies par 30 gadiem jaunākā meitenē, radīja savas dzīves skaistāko kino stāstu pagājušā gadsimta 30.gadu Rīgā. Filmu, kas nezaudē savu aktualitāti, jo īpaši laikā, kad gaisā jūtams vēlēšanu tuvums.

Inteliģentais bezdarbnieks Oļģerts Kurmis piepelnās kā ratiņstūmējs un kopā ar savu draugu klaidoni Frīdi atrod dažādus sīkus darbiņus pie Kalnkājas kunga, kurš cer tikt ievēlēts Saeimā. Kurmis jūtas atbildīgs arī par jauno meiteni Emmu Kārkls, kura nesen sēdējusi cietumā par sīkām zādzībām. Tagad viņai jāatrod darbs, lai netiktu arestēta par klaidonību un nopelnītu iztiku. Cīņu par eksistenci viņi turpina kopā, līdz Emmu apcietina atkal, nu jau par “politisku lietu”.

Oļģerts Kurmja kungs – inteliģentais bezdarbnieks, kurš lieliski spēlē klavieres un prot angļu, franču un latīņu valodu, ratiņstūmējs ar 237. numuru – ir neatkārtojama Eduarda Pāvula raksturloma.

DVD papildu materiālos iekļautās dokumentālās filmas “Filmas arheoloģija. Pie bagātās kundzes” režisore ir Agita Cāne-Ķīle, scenāriste – Daira Āboliņa.

Sērijā “Latvijas filma” tiek izdotas filmas, kas kļuvušas par notikumu Latvijas kultūras dzīvē. Līdz ar filmām “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” un “Ezera sonāte” “Pie bagātās kundzes” ir starp pirmajām Latvijas kino zelta fonda filmām, kas iznāk DVD formātā ar digitāli restaurētu attēlu un skaņu. Gada pēdējās dienās iznāks arī filmas “Ābols upē” DVD izdevums. Visiem sērijas izdevumiem ir subtitri krievu un angļu valodā, filmai “Pie bagātās kundzes” arī vācu, franču un itāliešu valodā.

No piektdienas filmas “Pie bagātās kundzes” DVD iespējams iegādāties mūzikas ierakstu un grāmatu veikalos visā Latvijā, kā arī Baltijas filmu interneta veikalā www.bestbaltic.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tad mūsdienās nevarēja Blu-ray?

Draugiem Facebook Twitter Google+