×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
16. aprīlis, 2012
Drukāt

Pieaug talkotāju skaits, bet samazinās talkošanas vietas

talka

Latvijā ik gadu pieaug talkotāju skaits, bet samazinās pieteiktās talkošanas vietas, Latvijas Televīzijas raidījumam “Labrīt, Latvija!” sacīja projekta vadītāja un biedrības “Pēdas LV” valdes priekšsēdētāja Vita Jaunzeme.

 

“Tā tendence, ko esam pamanījuši, ka talkošanas vietas iet mazumā, bet cilvēku skaits iet vairumā,” sacīja Jaunzeme, piebilstot, ka tas varētu būs skaidrojams ar to, ka daudz vietas Latvijā jau sakārtotas.

Gatavojoties sestdien gaidāmajai Lielajai talkai, Jaunzeme aicināja cilvēkus talkošanas vietas saskaņot ar pašvaldību, lai pēc talkas nodrošinātu savākto atkritumu savākšanu.

Jaunzeme norādīja, ka joprojām piesārņojums un arī talku vietu skaits Rīga un Rīgas rajonā ir vislielākais, bet tas ir arī saprotams, jo Rīgā dzīvi visvairāk cilvēku, Viņa gan pauda cerību, ka arī Rīga drīz būs tīra un sakopta.

“[Es] priecātos, ja redzētu reģionus, kur nav neviena talkošanas vieta, jo tas liecinātu, ka tā ir sakārtota vide un arī ikdienā cilvēki ir apzinīgāki,” sacīja Lielās talkas projekta vadītāja.

Jaunzeme sacīja, ka šogad orientējoši organizācija gatavojas, ka Lielajā talkā varētu piedalīties 220 līdz 230 tūkstoši cilvēku.

Viņa arī pauda prieku, ka pēdējos gados talkas kļūst arvien dažādākas, proti, iedzīvotāji sakopj pagalmus, krāso soliņus, stāda puķes, organizē upju sakopšanas talkas.

“Mīļie cilvēki, talkā ir jāpiedalās, bet pārstājiet mēslot visu atlikušo gadu,” rezumēja Jaunzeme.

Lielā talka gaidāma 21.aprīlī, un tā norisināsies no plkst. 9 līdz 15 vienlaicīgi visā Latvijā. Atkritumu maisi šogad būs dzeltenā krāsā, un tos bez maksas varēs saņemt 21.aprīlī ikvienā reģistrētajā talkas norises vietā pie talkas atbildīgā vai koordinatora.

Lielā   talka  šogad notiks jau piekto reizi.

Tās idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, bet pati ideja aizgūta no igauņiem. Lielās talkas tradīcija iesākās ar talku 2008.gada 13.septembrī, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90.dzimšanas dienā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+