×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. janvāris, 2014
Drukāt

Piebaldzēni baznīcas torni vēlas redzēt vēsturiskajā veidolā

Foto: latarh.lvFoto: latarh.lv

Sabiedriskajā apspriešanā iedzīvotāji pauduši atbalstu iecerei Vecpiebalgas baznīcas torni atjaunot tā vēsturiskajā veidolā, ziņo aģentūra LETA.

Nodibinājuma “Vecpiebalgas baznīcas torņa atjaunošanas fonds” valdes priekšsēdētājs Indriķis Putniņš atzina, ka iedzīvotāju lēmumam gan šajā ziņa nav juridiska spēka, bet “tas mums ir kā ceļamaize projektam, – lai ir skaidrs virziens, kurā doties”. Viņš arī norādīja, ka vienlaikus iedzīvotāju lēmums neparedz pilnīgi identisku torņa veidolu, kāds tas bijis vēsturiski, tāpat tehniskie risinājumi varētu atšķirties, taču tas būšot maksimāli pietuvināts oriģinālam.

Apspriešanas laikā iedzīvotājus ar visām baznīcas torņa iecerēm iepazīstinājusi arhitekte Ausma Skujiņa, taču vairākiem desmitiem sanākušo iedzīvotāju saistošāks šķitis vēsturiskais risinājums, atzina fonda pārstāvis.

Patlaban tiekot veiktas pēdējās korekcijas un labojumi skiču projektam, to pielāgojot iedzīvotāju lēmumam, un aptuveni mēneša laikā plānots parakstīt līgumu ar arhitekti par tehniskā projekta izstrādi. “Šis pirmais posms ir ārkārtīgi būtisks, jo, līdz ko būs konkrēti zināma ideja detaļās, būs arī vieglāk piesaistīt finansējumu,” atzina Putniņš.

Pēc viņa teiktā, pārējie projektā plānotie darbi turpmāk ritēs bez steigas. “Protams, apzināti nevilksim garumā un arī uz astronomiskām summām neskatīsimies, bet šeit tomēr uzsvērtai jābūt padarītā vērtībai.”

Portāls LA.lv jau ziņoja, ka, atsaucoties uz piebaldzēnu priekšlikumiem, fonds nolēmis atjaunot Vecpiebalgas baznīcas torni tā kādreizējā izskatā. Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados baznīca no drupām atjaunota par labdaru ziedojumiem. Ar laiku dievnamā atjaunotas arī ērģeles, taču patlaban pietrūkst torņa, lai baznīca būtu kādreizējā izskatā.

Līdz šim fonda darbs, pēc Putniņa teiktā, bija iestrēdzis pie projekta izstrādes.

Dievnama īpašnieks – draudze – līdz šim bija paudis atbalstu idejai par torņa izveidi kādreizējā veidolā, šādu ideju atbalstīja arī fonda pārstāvji, taču, ņemot vērā, ka Vecpiebalgas baznīca nav tikai draudzes, bet visu piebaldzēnu kultūras un vēstures vērtība, tika rīkota sabiedriskā apspriešana, lai noskaidrotu, vai arī iedzīvotāji atbalsta torņa izbūvi vecajā veidolā.

Pēc Putniņa teiktā, patlaban veicamie darbi, pēc būvnieku veiktajiem aprēķiniem, varētu izmaksāt aptuveni 200 000 latu jeb 284 574 eiro.

Līdzekļus torņa izveidei fonds vāc ziedojumos. Kā liecina fonda mājaslapā ievietotā informācija, līdz šim izdevies savākt nepilnus 2000 latu jeb gandrīz 2800 eiro, taču, pēc Putniņa teiktā, aktīvāka ziedojumu vākšana notikšot, kad būs izstrādāts tehniskais projekts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+