Latvijā
Kriminālziņas

Piecarpus gadi cietumā klāt pie 153

Foto – Shutterstock

Sievieti Jūliju jūlijā notiesāja par jūlijā veiktu slepkavības mēģinājumu. 2016. gada 10. jūlija vakarā Jūlija Jakobsone Rīgā, Palangas ielas kāda nama dzīvoklī, kopā ar savu paziņu Juriju dzēra. Ap plkst. 22.40 Jurijs kaut ko aizrādījis sievietes mazgadīgajam dēlam, kas saniknojis māti – viņa paķērusi nazi un ne mazāk kā piecas reizes iedūrusi vīrietim krūškurvī un kaklā, kliedzot: “Es tevi nositīšu par bērnu!” Juriju izglābusi viņa sieva, kas atgriezusies mājās un izsaukusi ātro medicīnisko palīdzību.

Jurijs guva smagus miesas bojājumus, taču izdzīvoja. Jūlija pirmstiesas izmeklēšanas laikā savu vainu noliedza, bet šonedēļ Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā vainu atzina un lūdza nepieprasīt pierādījumu pārbaudi, līdz ar to tiesas process ar visu sprieduma gatavošanu un paziņošanu ilga tikai nedaudz vairāk par stundu. Interesanti, ka cietušais Jurijs pret varmāku nekādas pretenzijas neizvirzīja un krimināllietā figurē kā liecinieks.

Prokurore Jevgēnija Biļevska Jakobsonei prasīja piecu gadu un sešu mēnešu cietumsodu, ko arī tiesnese Maruta Bite piesprieda. 36 gadus vecā Jūlija Jakobsone ir divu bērnu māmiņa: trīs gadus vecais dēls dzīvo pie viņas brāļa, gadu vecā meitiņa – kopā ar viņu cietumā. Ir vairākas reizes sodīta: agrāk lielākoties par zādzībām, bet nupat, 6. jūlijā, sievietei tiesa piesprieda 15 gadu cietumsodu par slepkavību. Kad abi spriedumi stāsies spēkā, tad tiesa lems, vai abus soda termiņus daļēji vai pilnīgi saskaitīt kopā.

Saistītie raksti
LA.lv