×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

Pieci novadi paliek bez dzesētavām

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

No 110 Latvijas novadu pašvaldībām Lauku atbalsta dienesta (LAD) aicinājumam pieteikties “Latvijas valsts mežu” ziedotajam finansējumam dzesētavu iegādei medību produkcijas uzglabāšanai, kā arī Pārtikas un veterinārā dienesta nodrošināšanai ar izmeklēšanai vajadzīgajiem paraugiem atsaucās 105.

Iespēju atbalstīt savus medniekus, kā arī profilakses pasākumus Āfrikas cūku mēra infekcijas laikā neizmantoja Aizkraukles, Babītes, Carnikavas, Iecavas un Līgatnes novada domes.

“Godīgi sakot, tā man ir pirmā dzirdēšana,” uz jautājumu, kāpēc Līgatnes pašvaldība nav pieteikusies dzesētavu naudai, atbildēja domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins. Babītes novada domes vadītājs Andrejs Ence bija neizpratnē, kāpēc pašvaldībām būtu jārūpējas par aprīkojumu mednieku kolektīviem. Aizkraukles un Iecavas pašvaldību atbildīgie darbinieki nebija sapratuši “spēles noteikumus”, savukārt carnikavieši skaidroja, ka viņu mednieki izmantošot dzesētavas kaimiņu novados, kur atrodas medījuma apstrādes vietas.

Kā informē LAD, par vienu administratīvās teritorijas platības kvadrātkilometru piešķirti 15,4325 eiro – kopējā atbalsta summa – 970 tūkstoši eiro – tika sadalīta uz vairāk nekā 62 tūkstošiem kvadrātkilometru pieteiktās platības.

Lappuses materiāli veidoti ar 
Medību saimniecības attīstības 
fonda atbalstu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.5
Alūksne +14.0
Daugavpils +17.1
Saldus +12.1
Liepāja +8.5
Jelgava +13.1
Ventspils +7.0
Limbaži +8
Madona +14.5
Rēzekne +16.0
Draugiem Facebook Twitter Google+