Ekonomika
Bizness

Tiešraide: Kā skolotāja alga ietekmē atslēdznieka algu0

Šodien, 14. maijā, Ogrē notiks Latvijas Bankas un “Latvijas Avīzes” rīkotās “Reģionu sarunas par labklājību”. Nacionālā banka rīko diskusiju ciklu visos Latvijas reģionos, lai ar iedzīvotājiem, pašvaldību līderiem, uzņēmējiem diskutētu par to, kā vairot ikviena iedzīvotāja un valsts turību kopumā.

Ogrē kopā ar pašvaldības vadību, vietējās sabiedrības līderiem un izglītības darbiniekiem tiks diskutēts, kā konkurētspējīga izglītība ietekmē Latvijas uzņēmēju konkurētspēju un līdz ar to arī ikviena cilvēka rocību un sabiedrības dzīves līmeni kopumā, to tuvinot pārtikušo Eiropas valstu rādītājiem.

Latvijas 100 gadu jubileja iezīmē vairākas krustceles tautsaimniecības attīstībā, kur gan pašu izvēles, gan objektīvu pasaules norišu ietekme izšķirs, vai mums būs nevis vairāki, bet daudzi veiksmīgi eksportējoši uzņēmumi, vai mūsu bērni dzīvos pārtikušā valstī un vai izvairīsimies no iedzīvotāju skaita tālāka sarukuma, nevienlīdzības saglabāšanās, reģionu panīkuma u.c. problēmām.

Tāpēc Latvijas Banka valsts 100 gadu jubilejas pasākumu ietvaros 2018. gada pavasarī “Reģionu sarunās par labklājību” visu Latvijas reģionu pilsētās ar vietējās sabiedrības pārstāvjiem diskutēs par to, kā vairot turību Latvijā un kā to paveikt, izmantojot tādus instrumentus kā zināšanas, nauda un prognozējama ekonomiskā politika.

Vienlaikus ar sabiedrības iesaisti diskusijā par Latvijas tautsaimniecības nākotnes veidošanu “Reģionu sarunas par labklājību” iekļausies plašākā nacionālās centrālās bankas darbības virzienā – intereses rosināšanā un izpratnes veicināšanā par ekonomikas un finanšu jautājumiem.

Ogres pasākumu programmā paredzētas šādas aktivitātes:

– tikšanās ar vietējo sabiedrību un izglītības darbiniekiem (14. maijā plkst.15:00-16:30; Ogres novada kultūras centra Mazā zāle, Brīvības ielā 15, Ogrē); sarunas tēma – “Kā skolotāja alga ietekmē atslēdznieka algu?”;

– diskusija ar uzņēmējiem Ogres biznesa inkubatorā (14. maijā plkst.17:00-18:30; Akmeņu ielā 47, Ogrē); sarunas tēma – “Latvijas tautsaimniecība simtgades priekšvakarā un izaicinājumi nākotnei?”.

Pasākumos piedalīsies Latvijas Bankas valdes loceklis Harijs Ozols, Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieks Mārtiņš Bitāns, Ogres novada domes vadības pārstāvji.

Ogres un apkārtējo pašvaldību mediju pārstāvji aicināti piedalīties diskusijā ar sabiedrību un iedzīvotājiem, kuru vadīs “Latvijas Avīzes” žurnālists Ivars Bušmanis. Tiešraide – “Latvijas Avīzes” ziņu vietnē www.la.lv.

LA.lv