×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. februāris, 2017
Drukāt

Piedaloties prezidentam, Latvija meklē jaunus noieta tirgus AAE (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas uzņēmumi ir ieinteresēti jaunos noieta tirgos ārpus tradicionālajiem eksporta tirgiem Eiropā, tādēļ Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) raisa īpaši lielu interesi kā potenciāls biznesa galamērķis, atklājot Latvijas-AAE biznesa forumu Dubaijā, 26.februārī sacīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents uzsvēra foruma sniegto iespēju uzņēmējiem no Latvijas un AAE meklēt jaunus lietišķos kontaktus un biznesa partnerus. Tas, kā norādīja Vējonis, veidošot stabilu pamatu plašākai sadarbībai ar AAE, kas ir Latvijas nozīmīgākais ekonomiskais partneris Līča valstu vidū.

“Šodien mēs nesākam sadarbību no baltas lapas. Kopējais Latvijas un AAE preču un pakalpojumu apgrozījums pēdējos gados ir strauji audzis, 2015.gadā sasniedzot 120 miljonus eiro. Tirdzniecības apjomi turpina palielināties, un tas apliecina, ka abu valstu ekonomiskai sadarbībai ir liels potenciāls,” teica prezidents.

Iepazīstinot ar Latvijas uzņēmēju delegāciju, Vējonis sacīja, ka šie uzņēmumi atspoguļo Latvijas ekonomiskās intereses un iespējas, gan piedāvājot savas preces un pakalpojumus AAE tirgū, gan piesaistot AAE investīcijas Latvijā.

Biznesa forumā Dubaijā Latviju pārstāv vairāk nekā 40 uzņēmumi – transporta un loģistikas kompānijas, pārtikas ražotāju delegācija, informācijas tehnoloģiju, tūrisma un būvniecības pakalpojumu uzņēmumi, farmācijas un medicīnisko produktu ražotāji, kā arī izglītības nozares pārstāvji, tai skaitā lielākās Latvijas augstskolas.

“Sadarbība ar Latviju ir iespēja rast pieeju Eiropas tirgum, kas apvieno 740 miljonus iedzīvotāju. Latvijas ģeogrāfiskais izvietojums kalpo kā tilts, lai praktiski īstenotu šo sadarbību un savienotu rietumus ar austrumiem,” uzrunājot Latvijas-AAE biznesa foruma dalībniekus, teica Vējonis.

Tiekoties ar Dubaijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāju Madžidu Saidu Al Gurairu, Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvijas un AAE ekonomisko sadarbību veicinās tādi praktiskie soļi kā aviokompānijas “airBaltic” tiešie avioreisi starp abām valstīm, kurus paredzēts atklāt šā gada rudenī.

Valsts prezidents no 25. līdz 28. februārim uzturas vizītē AAE, kuras ietvaros plānotas tikšanās ar augstākajām AAE amatpersonām. Valsts prezidentu pavada ekonomikas, zemkopības un satiksmes ministri, kā arī plaša uzņēmēju delegācija. Tikšanos laikā paredzēts paplašināt Latvijas un AAE līgumtiesisko bāzi un stiprināt ekonomiskās attiecības.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ja jau atkal izrauts mans necilais koments,rakstu vēkreiz.kuram pirmajam apniks “cīņa”?Onkulis tā noaudzējis vaigus,ka drīz TV ekrānā nelīdīs.Kādus noieta tirgus šis meklē?Vai maz zina ar ko tirgo Latvija?Vai tu re paķēris līdzi Šleseru/ lai nemelo ,ka nezināja,jo tas nav iespējams /!Ja nu vienīgi viņš turp brauca ne kā prezidents,bet Šlertsera šofera dēls.Ko tur Dozorcevs darīja u.c.? tovarisči?Ja viņš vispār neapjēdz kas notiek viņa apkārtnē vai šim nestāsta,tad kāda velna pēc mēs viņu dēvējam par prezidentu?Bet to,ka kādreiz šmakovku ierāvuši politgaiteņos ar Aināru nu ziniet,tad ir jāpēta KĀDĀ sakarā?!
  Atkārtoju – viņš nav prezidenta amata cienīgs!TAS ir MANS VIEDOKLIS L.A!Varat cenzēt cik uziet.Uzskatīšu,ka esat no “A “-3 astoņkāja.

 2. AAEmirātu vēstniecības atvēršana- Latvija neko neiegūs ,Ne jau tirgu ,N1- LV nau ko piedāvāt ,bet rebes gan var …Ja runa būtu par pragmatisku ekon. attīstību tirdzniecību ,eksportu tad LV būtu jastrādā Japānas,D-Korejas,Čīles,Austrālijas,Ķīnas,Brazīlijas-tirgi un stabilitāte.

 3. Vai nevar mēģināt arī kosmētiku viņiem piedāvāt? Vispār viņi ir tik bagāti, būtu jāmēģini visu, ko vien var, nogrūst.

 4. dvieļagalvas pasūtīs mūsu ķīmiju vienu māju tālāk.

 5. Noslēdza vienošanās protokolu par LV “kvalitatīvo pārikas produktu”(kā teica Vājonis!) eksportu, bet vēl gaidāma pārbaude LV vai tie ir atbilst AAE prasībām…Tikai tad tiks nolemts vai eksports notiks, vai nē.
  Kāpēc LV cilvēki šturmē Polijas, Lietuvas, Igaunijas un pat Vācijas pārtikas un citu preču veikalus, atliek minēt …

 6. kārtējais stulbums Atbildēt

  Šajos šeiku emirātos ir 9,2 miljonu iedzīvotāju, no kuriem tikai 1,4 miljoni ir pilsoņi – pārējie lielākoties ir indieši. Daudz racionālāk būtu bijis Latvijai atvērt vēstniecību Austrālijā.Tā lieta ar tiem šeikiem liekas visai aizdomīga.

 7. Jā, ir jau sarunāts, Lembergs eksportēs kāpu smiltis, mūsējās ir smalkākas.

Draugiem Facebook Twitter Google+