Mobilā versija
+4.1°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
11. augusts, 2016
Drukāt

Piedāvā iegādāties LU intelektuālā īpašuma izmantošanas tiesības (1)

Latvijas UniversitāteLatvijas Universitāte

Latvijas Universitāte (LU) piedāvā uzņēmējiem iegādāties astoņu jaunu LU radītu intelektuālā īpašuma objektu izmantošanas tiesības.

Eiropas Reģionālās Attīstības fonda (ERAF) praktiskas ievirzes pētījumu projektu ietvaros LU zinātnieki radījuši virkni izgudrojumu, ko piedāvā Latvijas uzņēmumiem izmantot savu produktu un pakalpojumu attīstībai un konkurētspējas paaugstināšanai. Patlaban tiek piedāvāts iegādāties 15 zinātnisko izstrādņu, no kurām astoņas ir jaunas, izmantošanas licences.

LU zinātnieki ERAF projektu ietvaros ir radījuši vairākas inovatīvas tehnoloģijas un izgudrojumus, kas var kalpot par pamatu jaunu produktu ražošanā vai uzlabotu tehnoloģiju ieviešanā.

Zinātnieki izstrādājuši tehnoloģiju bezkontakta asinsrites monitoringam, kas ļauj izvairīties no iekārtas pieskaršanās ādai; inovatīvu dezinficējoša tīrīšanas līdzekļa kompozīciju; atklājumi bioloģijā ļāvuši radīt tehnoloģiju nanostrukturētas biocelulozes iegūšanai, kā arī tehnoloģiju pārtikas kvalitātes uzlabošanai un produktīvākai bioetanola iegūšanai. Atklājumi enerģētikā ļaus gudrāk kontrolēt granulētas biomasas degšanas procesus, kas nodrošinās tīrāku un efektīvāku siltuma enerģijas ražošanu, savukārt metalurģijas jomā izgudrota jauna efektīva tehnoloģija šķidra alumīnija maisīšanai, iepazīstina LU.

Zinātnieku veikums dod iespējas saražot lētākas ūdeņraža degšūnas, uzlabot augu izturību pret sausumu, veicināt to ātrāku augšanu un uzlabot dzīvotspēju; atklājumi bioloģijā un medicīnā ļauj izstrādāt iekārtas hronisku brūču dzīšanas veicināšanai, kā arī izstrādāt kosmētikas kompozīcijas, kas iegūtas ar videi draudzīgām tehnoloģijām. Ir izstrādāts augstas precizitātes ģeoīda modelis daļai Latvijas teritorijas, kā arī ir veikts antioksidantu efektivitātes izvērtējums dabas vielām, kas kalpos par pamatu jauniem uztura bagātinātājiem.

Latvijas uzņēmumiem ir jāpiedalās sarunu procedūrā un līdz 31. augustam jāizsaka cenas piedāvājums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vajadzēja paiet 25 gadiem…

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+