Tehnika
Auto un moto

Piedāvā iespēju virtuālajā vidē sagatavoties CSDD praktiskajam eksāmenam 0

LETA

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) savu klientu ērtībām virtuālajā vidē radījusi jaunu informatīvu materiālu, kas ļauj labāk sagatavoties transportlīdzekļa vadītāja praktiskajam eksāmenam.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja direkcijā, pašlaik ar mājaslapā esošo materiālu palīdzību iespējams precīzāk sagatavoties A kategorijas un B kategorijas vadītāja eksāmena praktiskās daļas diviem posmiem: par transportlīdzekļa uzbūvi un par figūru laukumu. Materiālā attēloti un tuvinājumā aplūkojami visi transportlīdzekļa elementi, kas eksāmena kārtotājam jāparāda un par kuriem jāprot pastāstīt. Piemēram, motoreļļas ieliešanas atveres vāciņš, eļļas līmeņa indikators un citi. Šī sadaļa šoferim palīdzot labāk iepazīt transportlīdzekļa uzbūvi un, vadot transportlīdzekli ikdienā, pašam atrisināt nelielus tehniskas dabas jautājumus.

Skatoties video par figūru izbraukšanu, no dažādiem skatu punktiem esot iespējams iejusties eksāmena kārtotāja lomā.

Šī informācija tikšot pakāpeniski papildināta ar trešo praktiskā eksāmena sadaļu par braukšanu ceļu satiksmē, kas uzskatāmi parādīs braukšanas norisi no eksāmena kārtotāja skatu punkta, kā arī ar materiāliem par BE, C, CE un D kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas eksāmeniem.

Līdz šim CSDD mājaslapā bija iespējas sagatavoties vai pārbaudīt zināšanas tikai teorētiskajam eksāmenam.

Video un pārējā vizuālā informācija esot noderīga gan topošajiem autovadītājiem pirms autoskolas un CSDD eksāmeniem, gan jau esošajiem šoferīšiem, lai atkārtotu zināšanas par transportlīdzekli un drošu satiksmi. Informācija sagatavota, izmantojot patlaban CSDD rīcībā esošos eksāmenu transportlīdzekļus. Vienlaikus CSDD atgādina, ka, pirms kārtot eksāmenu CSDD, topošajiem šoferiem tāpat kā līdz šim jāiziet apmācības autoskolā un jāsaņem atbilstoši apliecinājumi.

LA.lv