Foto – Juris Kalniņš

Piedzīvojumi Helsinkos 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase, gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, pēdējā publiskajā pārbaudes spēlē Helsinkos ar 90:84 pārspēja laukuma saimniekus somus.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Helsinkos latvieši ieradās tikai spēles dienā, līdz pirmā puslaika vidum bija kā pusaizmiguši, bet pēc tam arvien labāk gāja gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, brīviem metieniem atrodot ārējās līnijas spēlētājus un pēc iespējas izmantojot centrus. Veiksminieks šoreiz bija Mareks Mejeris – trīs precīzi tālmetieni un 16 punkti. Netrūka arī kļūdu, turklāt vairākas pieļaujot spēles izskaņā, kad mūsējie paši sev sagādāja saspringtu galotni.

“Spriedām, ka somi sāks ar agresīvu un lielu enerģiju, tomēr pirmajās minūtēs nebijām gatavi tādai spēlei,” stāsta Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Bagatskis. “Ilgi neatradām pareizo ritmu uzbrukumā, un bija vajadzīgas vairākas maiņas, lai atrastu pareizāko spēlētāju virknējumu. Tiklīdz sākām labi cīnīties aizsardzībā, pamazām ieslēdzās arī uzbrukums. Sākot ar pirmā puslaika beigām, kontrolējām notikumus laukumā, un līdz 36. minūtei viss bija lieliski. Laba aizsardzība, gudra spēle uzbrukumā ar pamatotiem metieniem. Taču, kad līdz mača beigām palika mazāk par četrām minūtēm un mums bija 12 punktu pārsvars, sadomājāmies, ka uzvaram pārāk viegli. Tika meklēti un atrasti piedzīvojumi – improvizācijas, nevis loģiskas un pārliecinātas darbības. Pēdējās trijās minūtēs pieļāvām sešas kļūdas un ļāvām mājiniekiem pie mūsu groza izcīnīt sešas atlēkušās bumbas. Bez šiem cipariem visa spēles statistika izskatītos citādi. Tomēr varbūt pat labi, ka pārbaudes spēlē piedzīvojām tādu galotni un saskārāmies ar neloģisku spiedienu no tiesnešiem. Izturējām un uzvarējām.”

Laukumā netika Jānis Bērziņš un Jānis Timma. Tikai pēc izlases atgriešanās no Helsinkiem uzzināsim, vai vienīgais liekais komandā būs kāds no viņiem, vai arī meklējams starp pārējiem. Vakar abas komandas Somijā vēlreiz tikās aiz slēgtām durvīm. Svētdien mūsu basketbolisti Rīgā aizvadīs pēdējo treniņu un pirmdien agri no rīta dosies uz Eiropas čempionātu Slovēnijā, kur turnīra pirmajā posmā sacentīsies ar Bosnijas un Hercegovinas, Melnkalnes, Lietuvas, Serbijas un Maķedonijas izlasēm. Lietuvieši šajās dienās Akropoles kausa izcīņas turnīrā Atēnās pirmo neveiksmi desmit pārbaudes spēlēs piedzīvoja pret laukuma saimniekiem grieķiem (62:80), kuriem zaudēja arī bosnieši (71:88).

Basketbols

PĀRBAUDES SPĒLE

Somija – Latvija 84:90 (18:13, 41:37, 60:68), Mejeris 16, K. Bērziņš un Freimanis pa 14, Janičenoks 13, Blūms 8, Šķēle 6, Strēlnieks un Bertāns pa 5, Šeļakovs 4, Kuksiks 3, Meiers 2.