×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2016
Drukāt

Vai piejūras pašvaldības sagatavojušās atpūtnieku uzņemšanai? “LA” aptauja (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Irēna Šusta, Rucavas novada domes priekšsēdētāja: “Mūsu novērojumi rāda, ka vislielākais atpūtnieku pieplūdums sākas jūnija otrajā pusē un beidzas augusta otrajā pusē – karstā sezona ilgst aptuveni divus mēnešus. Tā kā Papes ciemā iekārtotā autostāvvieta parasti ir pārpildīta, jo atpūtniekiem esam iekārtojuši gan ūdens padevi un kanalizāciju, gan labierīcības, apgaismojumu un taciņas uz jūru, šogad nolēmām netālu iekārtot otru stāvvietu, ko atklāsim jūnija pirmajās dienās. Tur būs vietas vismaz 40 mašīnām, tualetes un, protams, arī informējošas zīmes. Par uzņēmēju ieinteresētību attīstīt pakalpojumus atpūtniekiem nevaram žēloties, tirgotāji jau atvēruši kafejnīcu, drīzumā atvērs vēl vienu tirdzniecības vietu, aktīvākajiem atpūtniekiem būs arī tāds pakalpojums kā vada vilkšana jūrā un zivju kūpināšana. Tiem, kas paši nebūs tik aktīvi, kūpinātās zivis sola nodrošināt novada mājražotāji. Otra centrālā atpūtnieku vieta šogad būs Nidas ciemā, kur atvērsim autostāvvietu ar minimālu iekārtojumu. Taču arī tur ar laiku teritorija būs ļoti vilinoša, jau apritē ir projekta pieteikums labiekārtošanas darbiem. Savukārt uzņēmēji piedāvās dažādas ūdens izklaides, būs gan laivas, gan katamarāni. Padomāts arī par velosipēdu nomu. Vasaras mēnešos pašvaldība algos gan tūrisma speciālistu, gan vienu papildu pašvaldības policistu.”

 

Gunārs Laicāns, Dundagas novada domes priekšsēdētājs: “Ar humoru saku, ka mums jau gandrīz jāsāk vēlēties, lai atpūtnieku pieplūdums nebūtu tik milzīgs, jo visā 36 kilometrus garajā piekrastē grūti tikt galā ar atkritumiem, sezonā to daudzums palielinās četrkārtīgi. Kā smejies, nav nemaz atpūtnieki jāskaita, skaidrību vieš jau tas vien, cik bieži jātukšo atkritumu konteineri. Mēs taču esam zaļais novads, šis nosaukums godam jāattaisno. Konteineru, protams, daudz, bet tik un tā to vēl ir par maz, varētu būt vairāk. Mēs atpūtniekus piesaistām no visas Latvijas un ārzemēm jau ar to vien, ka Kolka ir spicākā Latvijas vieta – ne vien tiešā nozīmē ar Kolkasragu, bet arī pārnestā nozīmē, jo pie mums daudz kas ir ļoti interesants. Mēs sevi reklamējam ar savām divām jūrām – lielo jūru, kas ir lībiešu krasts, un mazo jūru, līča piekrasti. Un kur tad vēl daudzie mazie ciemati.”

 

Dagnis Straubergs, Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs: “Viss būs atkarīgs no tā, kādi laika apstākļi valdīs jūlijā un augustā, kas ir cilvēku iecienītākie atvaļinājuma mēneši. Jau tagad nedēļas nogalē atpūtnieku pieplūdums ir milzīgs, automašīnu stāvlaukumi pārpildīti. Gādājam par komfortu, visu laiku kaut kas jāpielabo vai jātaisa no jauna, sākot ar koka laipām un beidzot ar basketbola un volejbola laukumiem. Pēdējā laikā esam mainījuši taktiku – mudinām cilvēkus kājām, ar mugursomām plecos vai ar divriteņiem mērot garo pašvaldības ceļu, kas vijas gar jūru, brīžiem pieiet pie paša ūdens, brīžiem atkal iet caur priežu audzēm. Atpūta jau nav tikai zvilnēšana smiltīs, piedāvājam dažādas aktivitātes un dažādus pakalpojumus. Mums taču ir ļoti mainīga dabas ainava, mums ir Sarkanās klintis un daudz kas cits. Un kā nebūs, ja piekraste stiepjas 56 kilometru garumā, sākot no Duntes līdz Igaunijas robežai. Tiem, kam patīk burzma ar mūziku un daudz ko citu, kalpo centrālās atpūtas vietas, bet tiem, kam patīk savrupība, – klusās vietas.”

 

Daiga Jurēvica, Carnikavas novada domes priekšsēdētāja: “Mums atpūtnieku skaits palielinās ar katru gadu, jo visu laiku viņu labā kaut ko būvējam un iekārtojam no jauna vai arī paplašinām un labiekārtojam veco. Uzņēmēju interese ir liela, pakalpojumu iespējas palielināsies, jo šobrīd tiek izstrādāts ūdeņu apsaimniekošanas plāns, kurā skaidri būs noteikts, ko kurā vietā drīkstēs darīt.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Carnikavas nov. Lilastē visu Jurēvica sakārtojusi uzlikusi 3 € iebraukšanu stāvietā. Bet ja stāvieta pilna un noliek ceļmalā 40€ iekasē Carniksvas Municipālā policija. Ka nav pārstrādajusies Jurēvica.

  2. Salacgrīva tomēr ir krutākā vieta kur doties. šovasar atkal uz turieni.

  3. pie mums vairumā pludmale varēs aplūkot beigtos roņus, man viengad izdevās safotografēt septiņus, sākot no mazuļiem ar cauršautiem vēderiem, beidzot ar neforši smirdīgiem milzeņiem, laipni lūgtum, ja kāds ko tādu nav baudījis
    šogad gan vēl tikai divi ir bijuši manā redzeslokā, bet zvejas tīklu sezona nupat tikai sākas

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+