×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Piektdien atklās Vēsturiskās mūzikas un dejas festivālu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 1. augustā, plkst. 20 Mākslas muzeja “Rīgas Birža” ātrijā ar koncertu “1714 Rīgas baroks jeb muzikāls stāsts par Johanu Valentīnu Mēderu” tiks atklāts Rīgas Vēsturiskās Mūzikas un dejas festivāls 2014, vēsta rīkotāji.

Baroka kora “Collegium Choro Musici Riga” un baroka orķestra “Collegium Musicum Riga” solisti kopā ar māksliniecisko vadītāju Māri Kupču sāks Rīgas Vēsturiskās Mūzikas un dejas festivālu, meklējot atbildes par Rīgas mūzikas vietu Eiropā pirms 300 gadiem divu izcilu baroka skaņražu-laikabiedru pavadībā.

Komponisti Johans Valentīns Mēders (1649–1719) un Johans Fišers (1646–1716) ilgus gadus dzīvojuši Rīgā un radījuši kompozīcijas, kuras sāk arvien vairāk atskaņot dažādās Eiropas koncertzālēs, gūstot plašāku popularitāti un lielāku ievērību. Diemžēl, laika gaitā daudzi J. V. Mēdera darbi ir zuduši, bet tas, kas ir saglabājies rokrakstu kopijās, ir tā laikmeta mūzikas pērles un ir uzskatāmas par ļoti avangardisku mūzikas liecību. Savukārt J. Fišers savas kompozīcijas publicējis Rīgā un tās veltījis pilsētai. Šobrīd abu autoru darbi glabājas Upsalā.

Rīgas Vēsturiskās Mūzikas un dejas festivāls ir vienīgais senās mūzikas festivāls Latvijā, kurā visi koncerti tiek atskaņoti uz vēsturisko instrumentu kopijām. Festivāla gaitā koncertēs gan pašmāju, gan ārzemju mūziķi Leila Šaijega, Manfrēds Kordess, “Ensemble Mare Balticum”, “Inégalité Mystique” un citi.

Latvijas un Rīgas baroka mūzikas popularizēšana pasaulē ir nesusi augļus. Septembrī Vīnes klasiskajā radio skanēs stundu ilga programma ar Latvijas baroka mūziku, tostarp atskaņojot arī Sergeja Jēgera, baroka orķestra “Collegium Musicum Riga”, baroka kora “Collegium Choro Musici Riga” un diriģenta Māra Kupča albumu “Mūzika Rīgā 1570–1800”.

Savukārt 10. augustā plkst. 18.00 “Rīgas Biržā” uzstāsies jaunais un talantīgais klavesīnists Ernests Neimanis, kurš šobrīd Vīnē apgūst vēsturisko taustiņinstrumentu spēli.

Visos festivāla koncertos ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+