×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. marts, 2016
Drukāt

Pieņem pieteikumus PBLA Kultūras fonda apbalvojumiem

PBLA_logo

Sākusies pieteikšanās Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) Kultūras fonda apbalvojumiem humanitāro un sociālo zinātņu, lietišķās mākslas, mūzikas, pedagoģijas, preses, rakstniecības, deju, teātra un tēlotājmākslas nozarē, aģentūra BNS uzzināja apvienībā.

Pieteikumi tiek pieņemti arī apbalvojumiem tehnisko un dabas zinātņu nozarē.

Par PBLA Kultūras fonda godalgas kandidātiem izvirzāmi ārpus Latvijas dzīvojoši profesionāļi, kā arī cittautieši, kuri veicina latviešu kultūras atpazīstamību ārpus Latvijas. Atsevišķos gadījumos kandidāti var būt arī Latvijā dzīvojošas personas par to īpašu ieguldījumu latviešu diasporas kultūras dzīvē.

PBLA Kultūras fonds piešķir apbalvojumus četrās kategorijās. Visaugstākais apbalvojums ir PBLA Kultūras fonda Goda balva un Goda diploms. Goda balvas laureāti bez goda raksta saņem arī naudas balvu 2000 dolāru (1774 eiro) apmērā. Vadoties pēc iesūtītajiem pieteikumiem, tiek lemts arī par Krišjāņa Barona prēmijas 1000 dolāru (887 eiro) apmērā un Atzinības rakstu piešķiršanu.

Godalgu pieteikumi jāiesūta attiecīgās nozares vadītājam, sniedzot rakstisku pamatojumu par šī kandidāta sasniegumiem un pievienojot trīs atsauksmes vēstules.

Pieteikumus apbalvojumiem var iesniegt līdz 1.aprīlim.

PBLA Kultūras fonda uzdevums ir atbalstīt latviešu kultūras saglabāšanu un jaunradi un godalgot izcilus latviešu kultūras sasniegumus un darbiniekus, kā arī veicināt nacionālo pastāvēšanu, atbalstot skolas un latvisko audzināšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+