×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Pieprasa ECB prezidenta atkāpšanos interešu konflikta dēļ

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Pretlobēšanas aktīvisti ir pieprasījuši Eiropas Centrālās Bankas (ECB) prezidenta Mario Dragi atkāpšanos, apgalvojot, ka viņa biedra statuss elitārajā starptautiskajā finanšu organizācijā “Group of Thirty” (“Trīsdesmitnieka grupa”) nozīmējot interešu konfliktu, otrdien informēja Eiropas ombuds, kas izmeklē sūdzības par Eiropas Savienības (ES) iestāžu un struktūru pieļautām kļūdām pārvaldē.

Pēc ombuda mājaslapā sniegtās informācijas, sūdzību pret ECB šefu ir iesniegusi nevalstiskā pretlobēšanas organizācija “Corporate Europe Observatory”.

Sūdzībā apgalvots, ka Dragi dalība “Trīsdesmitnieka grupā”, kas savā vietnē internetā raksturo sevi kā privātu bezpeļņas starptautisku organizāciju un apvieno privātā un sabiedriskā sektora, kā arī zinātnes aprindu pārstāvjus, “nav savienojama ar ECB neatkarību, reputāciju un integritāti”. Būdams šīs organizācijas biedrs, ECB vadītājs ir pārkāpis ES statūtus attiecībā uz “neatkarību un objektivitāti”, norāda pretlobēšanas aktīvisti.

Eiropas ombuda vadītāja Nikifora Diamandura pārstāve aģentūrai AFP otrdien pastāstīja, ka ombuds izmeklēšanu nav sācis un sūdzība ir pāradresēta ECB.

“Mums nav pilnvaru noteikt sankcijas,” viņa norādīja un informēja, ka ECB vadītājam esot lūgts pamatot savu dalību elitārajā finanšu organizācijā. Pēc viņa atbilžu saņemšanas ombuds nāks klajā ar ieteikumiem šajā jautājumā, taču šie ieteikumi nebūs saistoši, teica Eiropas ombuda pārstāve. Viņa arī piebilda, ka šo jautājumu nevajadzētu dramatizēt divas dienas pirms nozīmīgās ECB sēdes, kurā tiks paziņoti jauni lēmumi attiecībā uz monetāro politiku eiro zonā.

“Trīsdesmitnieka grupā” darbojas 30 augsta ranga baņķieri, tostarp “JPMorgan Chase International” šefs Džeikobs Frenkels, bijušais ASV centrālās bankas Federālās Rezervju sistēmas vadītājs Pols Volkers, kā arī Dragi priekštecis ECB vadītāja amatā Žans Klods Trišē.

Pagājušajā piektdienā Dragi apsolīja, ka ECB darīs visu iespējamo, lai saglabātu eiro. Tas izraisīja strauju kāpumu akciju tirgos, jo ir cerības, ka ECB ceturtdien nāks klajā ar iedarbīgiem eiro zonas parādu krīzes risinājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+