×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. oktobris, 2015
Drukāt

Piespiedu kārtā novadus neapvienos. Saruna ar Kasparu Gerhardu (12)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) septembra nogalē satricināja sabiedrību ar paziņojumu par jaunu administratīvi teritoriālo reformu. Redakcijā viesojās ministrs KASPARS GERHARDS, lai paskaidrotu, kādēļ nepieciešama jauna novadu apvienošana. Viņu iztaujāja žurnālisti Ivars Bušmanis un Ģirts Zvirbulis.

I. Bušmanis: – Jūsu paziņojums par jaunu teritoriālo reformu pārsteidza ne vien žurnālistus, bet arī pašas pašvaldības. Kāpēc tieši šobrīd nākat klajā ar šādu piedāvājumu?

– Man ir liels pārsteigums, ka kādam šis piedāvājums bijis pārsteigums, jo tā administratīvi teritoriālā reforma, kas 2008. gada decembra naktī tika apstiprināta Saeimā, jau paredzēja konkrētus rezultātus. Tajā skaitā noteiktus kritērijus pašvaldībām – to lielumu, spējas, funkcijas un tamlīdzīgi. Pēc 2013. gadā veiktā reformas izvērtējuma tika dota virkne skaidri saprotamu rekomendāciju, tajā skaitā par administratīvi teritoriālās reformas turpināšanu. Šāda diskusija turpinājusies dažādos līmeņos – gan ar pašvaldībām, gan atsevišķiem plānošanas reģioniem. Pagājušā gada decembrī valdība, apstiprinot Valsts pārvaldes attīstības pamatno­stādnes 2014. – 2020. gadam, uzdeva VARAM līdz šā gada decembrim sniegt savus priekšlikumus par sadarbības teritoriju veidošanu. Arī šā gada 15. maijā Latvijas Pašvaldību savienības kongresā toreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš savā runā norādīja, ka jāveido lielākas pašvaldību struktūras ar lielākām funkcijām un lielākām finansēm. Mūsu mērķis nebija nevienu pārsteigt. Mūsu mērķis bija savlaicīgi sniegt šo piedāvājumu koalīcijas partneru vērtējumam, lai varētu saņemt atbildi – vai ir politiskais atbalsts tam, lai virzītos tālāk, vai arī pašreizējā situācija ir apmierinoša un nekas nav jāmaina.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Viennozīmīgi –tagad par daudz to novadu un tā bija šausmīga kļūda tos veidojot,pietam vēl naudu piešķira,kura tika notrallināta nelietderīgi. Kāds cilvēkam labums no pašvaldības–NEKĀDS.
  pILNĪGI BŪTU NORMĀLI ,KA IZVEIDOTU TIKAI VIENI NOVADU–Rīgā un pa katram pagastam katrā bijušā rajona centrā–pietiktu–ieguvums būtu milzīgs un likvidētu visu bardaku ,kas ir novados un pagastos. Piezemētos varbūt tie visi tur strādājošie un iejustos pārējo iedzīvotāju situācijā. Tā kā ir patreiz–tad jau naudas nekad nepietiks!

 2. Tas .. vēl ir ministrs? Eu, nu cik tad var? Un ko es par šiem .. maksāšu nodokļus? Nu nē. Gana!

 3. lauceenieks kuram viss ir slikti Atbildēt

  maitas ridzenieki! tik atkal mus lauku stradigos cilvekus maaca kamer pashi noedushies vepri 100 gudras galvas sez savos kreslos un zog musu suri gruti nopelnito naudinu.

  Jeb citiem vārdiem – labak tacu ir neko neadarit turpinat sedet pie sudu čupas un bļaut ka viņa smird

  • Baigi daudz naudas esi sapelnījis samagonu dzerot? Es strādāt klaun!

   • Man piedāvāja darbu Rīgā, un labumi tur tiešam tika solīti. Tikai pateica VIENU, KA RĪGĀ IR N E R A K S T I T S LIKUMS, ka jāprot nopelnīt mēnesī otra alga un jāļauj to darīt citiem. Precīzi, ja pērc būvmateriālus būvējamai būvei, veikalā veic viņu ieteiktās operācijas,, kontrolieriem – po čomski,….Visi saprot bez vārdiem( tas notiek stingrā savējo , pārbaudītā lokā)) Tā lūk!. Neaizgāju, jo steidzami veica sirds operāciju!

  • Ja ne rīdzinieki–tad jau sen novados un pagastos parazitējošiem ,manupr’t, nebūtu naudas,jo Rīgā cilvēki nepna naudu un nodokli sūta uz savu deklarēto vietu–pie tevis !

 4. Arvīds no Brocēniem Atbildēt

  Nekādu spēlēšanos ar administratīvām robežām nevajag, vajag izmēzt korupciju.

 5. Rēzeknes novada iedzīvotāja Atbildēt

  Gribas zināt, cik precīzi ir šie cipari par ES fondu ieguldījumu uz 1 cilvēku. Vai lielās pilsētas Rēzeknes pilsētas “Zeimuļa” būvniecība ir kā ES projekts vai nav. Pēc DE FACTO raidījuma skaidrs, ka tas ir kredīts.
  Tāpat nekorekti ir salīdzināt ar citām pašvaldībām šo ieguldījumus, jo arī 21 centram (rajonu centru pilsētām) ir jau iezīmēts finansējums, ko saņem bez konkursa, tajā pašā laikā lielajam Rēzeknes novadam nekas nav garantēts.

  • Nu tad pastāstiet mums par tiem projektiem, ko realizējis, piemēram, Baltinavas novads. Varbūt Zilupes novadam ir baigās sekmes ES naudas apguvē? Rucavas novadā nav nevienas vidusskolas, kas tāpar pašvaldību, kurā nav nevienas skolas??? parodija kaut kāda.

Draugiem Facebook Twitter Google+