×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. novembris, 2013
Drukāt

Piketā pie Rīgas domes prasīs Ušakova atkāpšanos (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes ēka.

Otrdien, 3.decembrī, pie Rātsnama pirms Rīgas domes sēdes no plkst.13 līdz 14 notiks pikets, kurā domubiedri prasīs Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) atkāpšanos no amata.

Piketa organizators ir bijušais Rīgas domes deputāts Jānis Mārtiņš Skuja, kurš iepriekšējā sasaukumā domē pārstāvēja biedrību “Demokrātiskie patrioti”.

Skuja norāda, ka 2009.gada 12.jūnijā Ušakovs un viņa partijas biedri, būdami Saeimas deputāti, varēja iebilst un nebalsot par izmaiņām likumā par būvniecību, tomēr visi kā viens atbalstīja Valsts būvinspekcijas likvidēšanu, zinot, ka visa atbildība pāriet uz pašvaldībām. Jau tajā pašā 2009.gada vasarā, kļūstot par Rīgas pašvaldības domes deputātu un Rīgas domes priekšsēdētāju, Ušakovs par šo nopietno atbildību zināja ļoti labi, uzsver Rīgas mēra oponents.

“Tā vietā, lai sakārtotu vismaz šo nozari, Ušakovs visus četrus gadus to vien ir darījis, kā licis pašvaldību struktūrās un uzņēmumos savus cilvēkus, ko televīzijā publiski ir arī atzinis. Daļa viņa ielikteņu ir izgāzušies un apzagušies, bet Nils tik turpina likt savējos un nekādu atbildību par savu izvēli neuzņemas. Visa šī brīža muldēšana par atbildību, paliekot amatā, lai tiktu skaidrībā ar vainīgajiem, ir meli un paniskas bailes no varas un Rīgas kases zaudēšanas, jo Nila un SC sponsori prasa savu nodevu un SC “kāršu namiņš” var sabrukt,” uzskata Skuja.

Jautāts, kas mainīsies, Rīgas mēram atkāpjoties pie pašreizējā spēku sadalījuma domē, kur koalīciju veidojošajām partijām SC un “Gods kalpot Rīgai” ir 39 no 60 deputātu vietām, Skuja pauda viedokli, ka mazināsies Ušakova personīgā “vilkme”. “Domāju, ka Ušakovs šobrīd reāli ir sprukās. No vienas puses, viņa palikšana nostāda viņu neapskaužamā situācijā, no otras – no SC deputātiem tāpat nav, ko likt vietā,” pauda bijušais deputāts.

Skuja piebilda, ka, viņaprāt, arī vicemēram Andrim Amerikam (GKR) būtu jāatkāpjas, jo viņš “jau kuro gadu sēž Rīgas domē un būvniecība ir arī viņa kontrolē”.

Skuja atgādina, ka visiem ir zināmas struktūras, kurām joprojām Rīgas mērs neķeras klāt, piemēram, pašvaldības SIA “Rīgas Satiksme”, kur Rīgas domes Revīzijas komisija, kuras sastāvā ir pārstāvji no visām domes partijām, nekad nav veikusi revīziju, jo atbildīgais kapitāldaļu turētāja pārstāvis no Rīgas domes puses, Ušakovs, nedod savu piekrišanu. “Tur jau sen runā par represijām pret darbiniekiem, kuri nav gatavi bučot viņa roku un pielūgt SC karogu,” stāsta bijušais deputāts.

Raksturojot Rīgas mēra īstenoto politiku, Skuja saka, ka viņš “rīdziniekiem ar vienu roku atmet drupačas no kopgalda, lai pēc tam otru roku atkal ieslidinātu rīdzinieku kabatās”.

Skuja arī piebilst, ka apgalvojums, ka Ušakovam uzticas 53% rīdzinieku, ir maldi, jo vēlēšanās piedalījās tikai 55,55% rīdzinieku, no kuriem par SC un GKR kopīgo sarakstu balsoja apmēram 28% Rīgas iedzīvotāju. “Drīz arī tas mainīsies, jo Nila īstā seja un bailes palikt bez Rīgas siles beidzot ir redzamas arī tiem, kuri viņu vēl tur svēto kārtā. Maskas krīt un karalis kļūst kails un ļoti, ļoti neglīts, bailīgs un melīgs,” uzskata bijušais deputāts, kurš šogad notikušajās Rīgas domes vēlēšanās startēja no “Visu Latvijai!”-TB/LNNK saraksta, bet netika ievēlēts.

Kā aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē, pikets ir pieteikts pašvaldībā likumā noteiktajā kārtībā un Rīgas domei nav iemesla to ierobežot. Pieteikumā Skuja norādījis, ka pasākumā varētu piedalīties aptuveni 10 cilvēku.

Jau ziņots, ka 21.novembrī Zolitūdē sagruvusi veikala “Maxima” ēka, nogalinot 54 cilvēkus un vairākus desmitus smagi savainojot. Traģēdija rosinājusi plašas diskusijas par būvniecības kvalitāti Latvijā un par to, kas atbildīgs, ka šāda nelaime varēja notikt.

Uzņemoties atbildību par notikušo, 27.novembrī par atkāpšanos paziņoja premjerministrs Valdis Dombrovskis (V), savukārt Ušakovs īpaši sasauktā preses konferencē paziņoja jau iepriekš sociālajos tīklos pausto, ka atkāpties negrasās, jo par savu atbildību uzskata palīdzības sniegšanu cietušajiem un traģēdijas izmeklēšanas veicināšanu. Pateicis savu sakāmo, Ušakovs nekavējoties devās uz savu kabinetu, izvairoties no jebkādiem žurnālistu jautājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Ušakovam būtu jāatkāpjas par RĪGAS NAMU PĀRVALDNIEKA ( RNP) izveidošanu, kurš dublē namu pārvaldes un ir izveidojis uz dzīvokļu īpašnieku un īrnieku rēķina apmaksātu milzīgu nekam nederīgu aparātu.

  Šeit ar atkāpšanos vien būtu par maz – ir jātaisa detalizēta RNP revīzija, cik rīdzinieku līdzekļu ir šādā veidā “likumīgi” izlaupīts. Par to vēl maz kas runā, kaut visi, kam jāzina, to saprot. Tas ir liela mēroga noziegums: ar aparāta uzturēšanu, ar visādu uzņēmumu radīšanu, ar pasūtījumiem, kuru cena ir vai trīskārš lielāka, kā bija vajadzīgs ņemt par remontiem, par imāju naudas pārskaitīšanu svešu, citu māju parādu dzēšanai un citādu izsaimniekošanu. Zinātāji ir šokā par izsaimniekošanas apmēriem, par ko stāsta.

 2. bez nacionāli patriotisku deputātu ievēlēšanas nākošajā Saeimā un bez okupācijas seku likvidēšanas politikas – nekas nemainīsies. Okupācijas palieku integrācija stāvokli tikai pasliktina. Starptautiskā likumība ir jāatjauno un okupācijas sekas jālikvidē.
  Okupantu pēcnācēji nevar kļūt par savas reiz okupētās teritorijas patriotiem…

 3. Bravo “cenzura”!!! TIEŠI TĀ!!!

 4. Pat es, vienkāršs ierindas Latvijas pilsonis, esmu vainīgs pie Zolitūdes traģēdijas, jo es neesmu pietiekoši asi protestējis pret korupciju, nesaimnieciskumu, pret partejisko politisko kolektīvo bezatbildību.

 5. dombrovskis no atbildibas vienkarsi aizlaidas nevis to uznemas

 6. Skuja-ja. ja. Es viņu atceros-viņš ielūdza agrāk Rīgā to trako Valēriju Novodvorskuju no Krievijas.Iztasti-kurš tev ir draugs-un es pateikšu-kas tu esi.

 7. Piekrītu ..Nils mani met āra no dzīvokļa…..lai gan dzīvoju 14 gadus Stirnu iela 16….parādu nebij….bet ,līgumu neslēdz , nedeklarē šai dzīves vietā…jo tas esot kā pieraksts tai adresē, sarežģīti izmest esot pēc tam…tiesas darbi…daudzus jau iztiesāja…suņi….arī es tiesājos daudzus gadus…a, kā dzīvot te latvija ?????…briesmīga attieksme pret pilsoņiem…..tiesā , Rīgas Domes juriste smej…..skatoties acīs…
  “kas Tu tāda esi ,lai ar tevi līgumu slēgtu? ” iedomājieties mani tiesā ,kā jūtos….nodokļu maksātāja latvijā….Tiesneši ari līdzi dzied , smej….vēl iesaka….”ej īrēt dzīvokli”….tas nekas ,ka nekontralējās dzīvokļu izīrētāju summas,nodokļus nemaksā tik īre 200ls, vai 150 ls+komunālie….es taču nēesmu advokāte,man alga neatļauj tā uzzdzīvot tikai lai dzīvokli uzturētu ,kādu bagātu padarītu…
  ..Fui, Riebj…..visi maitas….latviešu tautas kaitēkļi…..valdības….

 8. Un ko tagad?! Aizliegs tautai runāt? Tad jau tālāk vairs nebūs kur… Jā, cilvēki ir šokēti un izsakās dažbrīd ne ar tiem “jaukākajiem” vārdiem! Ko tad jūs gribējāt?!!! Tautai pat vairs tiesību dusmoties nav ja? Jūs pieļaujat visu to kas notiek valstī, bet mums jāpriecājas un jāuztraucas, vai gadījumā ar kādu stingrāku vārdu neesam aizskāruši nabaga deputāteļus>?!!!

 9. Bez Kremla atlaujas nedrikst atkapties ne Usakovs ,ne kasieris Amariks…

 10. Atbalstu piketu!

 11. Labi, ka kaads arii par to pazinjo … nekur nekaadas publicitaates nav. Paldies LA.lv

Draugiem Facebook Twitter Google+