Mobilā versija
Brīdinājums +0.2°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Pilsētnieki arī šogad neklātienē varēs audzēt dārzeņus un zosis

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ekoproduktu tirgotāja “Dabas dobe” rīkotajā dārzeņu audzēšanas akcijā “Audzēsim kopā” jau ceturto gadu pēc kārtas varēs neklātienē audzēt dārzeņus, kā arī zosis, aģentūru LETA informēja “Dabas dobes” pārstāvji.

Šogad pilsētnieki bioloģiskos dārzeņus neklātienē varēs audzēt tajās pašās zemnieku saimniecībās, kur iepriekšējos gados, proti, Tirzas novada “Avotiņos” un Dobeles novada “Vizbuļos”. Tiek piedāvāts audzēt kartupeļus, burkānus, bietes, rutkus, pupiņas, ķiplokus, kabačus, kāļus, rāceņus, sojas pupiņas un ķirbjus.
Savukārt zosis augs Sanitas Lemieses bioloģiskajā saimniecībā Nītaures pagasta “Lejas Sucēs”, Amatas novadā.

Pēc ražas novākšanas dārzeņus varēs saņemt pa daļām vai visus kopā, sākot no ražas laika līdz 31.janvārim, par pārējās produkcijas saņemšanu interesenti
vienojas ar zemniekiem. Mājputnus klienti varēšot saņemt rudenī uz Mārtiņdienas laiku.

Kā ziņots, “Dabas dobes” dārzeņu audzēšanas akcijā “Audzēsim kopā” jau vairākus gadus pilsētnieki dārzeņus audzē attālinātā veidā – iepriekš pasūtot to iestādīšanu un izaudzēšanu, iemaksājot simbolisku sēklas naudu – divus centus par kilogramu, kā arī pēc vēlēšanās apciemojot saimniecību.

Dārzeņu cena ir par 30% zemāka nekā veikala cena. Zemniekiem akcija ir svarīga, jo garantēts visas ražas noiets.

“Dabas dobe” ekoloģisko preču un produktu pārdošanu interneta veikalā un to piegādi sāka piedāvāt 2007.gadā. Uzņēmums piedāvā savu produkciju iegādāties arī tā birojā, kā arī nodrošina ēdināšanas un apkalpošanas pakalpojumus pasākumos. Uzņēmums saņēmis kustības “Brīvs no ĢMO” apliecību.

Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem “Dabas dobe” reģistrēta 2007.gadā ar 2844 eiro pamatkapitālu. Uzņēmuma apgrozījums 2014.gadā bija 216 244 eiro salīdzinājumā ar 139 568 eiro gadu iepriekš, bet peļņa – 958 eiro salīdzinājumā ar 3223 eiro zaudējumiem 2013.gadā.

Uzņēmuma īpašnieki ir Liene Brizga-Kalniņa ar 49,02%, Ervīns Labanovskis ar 41% un Gints Kronbergs ar 9,99% kapitāldaļu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+