×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. marts, 2013
Drukāt

Pirktspēju joprojām ietekmē augstie apkures rēķini

Foto - LETAFoto - LETA

Šogad februārī pirktspēju joprojām ietekmē augstie apkures rēķini, kas ievērojami samazināja mājsaimniecību rīcībā esošos ienākumus jaunu preču iegādei un ierobežoja iedzīvotāju pirktspēju, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina Ekonomikas ministrijas (EM) Ekonomiskās attīstības un darba tirgus prognozēšanas nodaļas eksperte Vita Skuja.

Viņa sacīja, ka 2013.gada februārī, salīdzinot ar 2012.gada februāri, saglabājās pozitīvs mazumtirdzniecības apgrozījuma temps – pieaugums par 4,8%.

“Gada griezumā straujāk pieauga nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms (par 7,3%), savukārt pārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums bija minimāls. Straujš mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums bija vērojams mēbeļu, apgaismes ierīču un cita veida mājsaimniecības piederumu mazumtirdzniecībā. Pieauga arī mazumtirdzniecības apjomi apģērbu un apavu iegādei. Šajā periodā auto degvielas mazumtirdzniecība pieauga par 5,6%,” norādīja EM eksperte.

Pēc Skujas teiktā, 2013.gada februārī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, mazumtirdzniecības kopējais apgrozījums nedaudz saruka. Viņa piebilda, ka tradicionāli februārī mazumtirdzniecības apgrozījuma temps samazinās.

“Pēc svētkiem pircēju aktivitāte ir mazinājusies un ir sarukuši gan pārtikas, gan nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjomi. Šogad februārī pirktspēju joprojām ietekmē augstie apkures rēķini, kas ievērojami samazināja mājsaimniecību rīcībā esošos ienākumus jaunu preču iegādei un ierobežoja iedzīvotāju pirktspēju. Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, saruka iedzīvotāju tēriņi apģērbu un apavu iegādei. Saruka arī auto degvielas mazumtirdzniecības apjomi,” teica EM eksperte.

“Ņemot vērā, ka patērētāju konfidences rādītāji samazinās, paredzams, ka turpmāk mazumtirdzniecības apgrozījuma pieauguma temps nedaudz samazināsies,” prognozēja Skuja.

Jau ziņots, ka šā gada februārī, salīdzinot ar janvāri, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums samazinājies par 1,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Pārtikas preču mazumtirdzniecība samazinājusies par 0,3%, bet nepārtikas preču mazumtirdzniecība – par 1,7%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, 2013.gada februārī, salīdzinot ar 2013.gada janvāri, samazinājās par 6,7%. Šī gada februārī, salīdzinot ar 2012.gada janvāri, samazinājums bija par 4,3%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+