Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
31. marts, 2016
Drukāt

Pirmdien uz Turciju atpakaļ nosūtīs pirmos 500 migrantus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) un Ankaras starpā šomēnes panākto vienošanos pirmdien no Grieķijas uz Turciju tiks nosūtīti atpakaļ pirmie 500 imigranti, ceturtdien atklājis kāds avots Eiropas Komisijā (EK).

Uz Turciju tiks nosūtīti “sīrieši, kuri nav pieprasījuši patvērumu, afgāņi un pakistānieši”, atklāja anonīmais avots, apstiprinot, ka šī būs pirmā reize, kad imigranti nosūtīti atpakaļ saskaņā ar jauno ES un Turcijas vienošanos.

Egejas jūrā imigranti atrodas piecās Grieķijas salās. No kuras notiks viņu pārsūtīšana uz Turciju, kā arī to, vai tie tiks transportēti pa jūru vai gaisu, EK avots neatklāja.

Pēc tā dēvētā Balkānu maršruta slēgšanas Grieķijā iestrēdzis vairāk nekā 51 000 nelegālo imigrantu un simtiem ik dienas turpina ierasties no Turcijas, lai gan vienošanās ar ES par imigrantu plūsmas samazināšanu oficiāli stājās spēkā jau 20.martā.

Tostarp vairāk nekā 11 000 cilvēku atrodas Idomeni nometnē uz Grieķijas robežas ar Maķedoniju un aptuveni 5700 Pirejas ostā netālu no Atēnām, veltīgi gaidot, kad Balkānu valstis atvērs savas robežas un ļaus tiem doties uz Ziemeļeiropu.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+