×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Pirmdien uz Turciju atpakaļ nosūtīs pirmos 500 migrantus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) un Ankaras starpā šomēnes panākto vienošanos pirmdien no Grieķijas uz Turciju tiks nosūtīti atpakaļ pirmie 500 imigranti, ceturtdien atklājis kāds avots Eiropas Komisijā (EK).

Uz Turciju tiks nosūtīti “sīrieši, kuri nav pieprasījuši patvērumu, afgāņi un pakistānieši”, atklāja anonīmais avots, apstiprinot, ka šī būs pirmā reize, kad imigranti nosūtīti atpakaļ saskaņā ar jauno ES un Turcijas vienošanos.

Egejas jūrā imigranti atrodas piecās Grieķijas salās. No kuras notiks viņu pārsūtīšana uz Turciju, kā arī to, vai tie tiks transportēti pa jūru vai gaisu, EK avots neatklāja.

Pēc tā dēvētā Balkānu maršruta slēgšanas Grieķijā iestrēdzis vairāk nekā 51 000 nelegālo imigrantu un simtiem ik dienas turpina ierasties no Turcijas, lai gan vienošanās ar ES par imigrantu plūsmas samazināšanu oficiāli stājās spēkā jau 20.martā.

Tostarp vairāk nekā 11 000 cilvēku atrodas Idomeni nometnē uz Grieķijas robežas ar Maķedoniju un aptuveni 5700 Pirejas ostā netālu no Atēnām, veltīgi gaidot, kad Balkānu valstis atvērs savas robežas un ļaus tiem doties uz Ziemeļeiropu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+