Mobilā versija
-3.1°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
5. maijs, 2016
Drukāt

Pirmie Baltā galdauta svētki nosvinēti plaši un sirsnīgi

Foto - Aivars OšiņšFoto - Aivars Ošiņš

Vecpiebalgas iedzīvotāji Kārļa Skalbes "Saulrietos", kur Baltā galdauta svētki tika svinēti saules zīmē.

Atsaucoties Latvijas Institūta (LI) un Latvijas Simtgades biroja aicinājumam, šogad 4. maijā pirmie Baltā galdauta svētki svinēti ne tikai Latvijā, , bet arī Vācijā, Beļģijā, Luksemburgā, Francijā, Lielbritānijā, Īrijā, Ukrainā, Gruzijā, ASV, Kanādā, Filipīnās, Austrālijā un daudzviet citur, LA.lv uzzināja Latvijas Institūtā.

“Mēs 4. maijā cieši sekojām līdzi cilvēku ierakstiem sociālajos tīklos, un mūs patīkami pārsteidza vēriens, ar kādu Baltā galdauta svētkus bija sarīkojuši cilvēki tepat Latvijā, un arī citur. Svētkus rīkoja gan pašvaldības, gan kori un deju ansambļi, gan stipro skrējiena dalībnieki, gan vēstniecības, gan latviešu biedrības, gan vienkārši kaimiņi. Mani īpaši aizkustināja kāda kundze, kas bija saorganizējusi visus savus daudzstāvu mājas kaimiņus pagalma svinībām šajā dienā, jo tas vislabāk raksturo šo svētku būtību,” saka Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga.

Lielā cilvēku atsaucība ļauj pamatoti domāt, ka šī jaunā tradīcija Latvijas Neatkarības dienas atzīmēšanai iedzīvosies un Baltā galdauta svētki tiks atzīmēti arī turpmāk. Kā atzīst daudzi svētku rīkotāji, tā ir bijusi ne tikai iespēja pateikt paldies tiem, kas 1990. gada 4. maijā nobalsoja par neatkarības atjaunošanu, bet arī lieliska iespēja svinīgākos apstākļos satikties un tuvāk iepazīties ar kaimiņiem.

Lūk, dažas Twitter lietotāju atsauksmes par pirmajiem Baltā galdauta svētkiem ar tēmturi #BaltaisGaldauts:

Pievienot komentāru

Ideja par īpašo tērpu izveidi deju lieluzvedumam "Māras Zeme" negūst pašvaldību atbalstu (7)17. janvārī notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Izglītības un kultūras komitejas sēde, kurā kā viens no jautājumiem tika skatīts Latvijas Nacionālā kultūras centra ierosinājums par lieluzvedumu "Māras Zeme" un tam nepieciešamajiem tērpiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+