Ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1916. gada 22. janvārī 0

“Rīgas Ziņas”

Cietuma soda vietā kara inženieru darbi. Tieslietu ministrija saņem iesniegumus no personām, kurām no civilresora tiesu iestādēm piespriests cietuma sods bez tiesību aprobežošanas. Min[ētās] personas lūdz, lai soda vietā viņām atļauj piedalīties pie kara inženieru darbiem frontē. Uz tieslietu ministra vispadevīgāko ziņojumu, tieslietu ministram visaugstāki piešķirtas tiesības izpildīt šādus lūgumrakstus tādā kārtā, ka katru darba dienu pielīdzina katrai cietumā pavadītai dienai.

Reklāma
Reklāma

“Dzimtenes Vēstnesis”

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Skolotāju vietās – oficieri. Tautas apgaismošanas ministrijas sevišķā padome atzinusi, ka skolās skolotāju vietās ieceļami oficieri, kas nav spējīgi izpildīt kara dienestu. Ģimnāzijās un reāl­skolās var tikt ieceltas par skolotājiem personas, kas beigušas augstākās kara mācības iestādes un bez tam noklausījušās sevišķus saīsinātus pedagoģiskus kursus. Vidējās un zemākās tehniskās skolās oficierus-invalīdus var iecelt tikai vispārizglītojošos priekšmetos. Augstākās pirmmācības skolās kā skolotāji pielaižami tie bijušie oficieri, kuri beiguši kara un junkuru skolas un bez tam apmeklējuši saīsinātus pedagoģiskus kursus. Speciālo priekšmetu pasniegšanai profesionālās vidējās skolās vajadzīgas personas ar speciālām zināšanām – oficieri, kas beiguši speciālās augstākās kara iestādes. Amatnieku skolās pielaidīs arī kā amatu skolotājus bijušos apakškareivjus, ja viņiem ir meistara tiesības.

“Jaunais Vārds”

Pēdējā laikā daudzos jaunos namos ieradušās peles, kuras līdz šim tur nebija atrodamas. Šī parādība izskaidrojama tā, ka peles laikam lielos baros atstāj tukšos namus, kuru tagad Rīgā nav mazums, un pārvietojas uz apdzīvotiem namiem. Kā līdzekli peļu posta apkarošanai ieteic izlikt tukšo namu dzīvokļos un uz trepēm slazdus un arī vēl citiem līdzekļiem mēģināt izskaust peles, lai viņas nevarētu vairs lielos baros izceļot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lēdurga. Rets gadījiens. 22. decembrī 1915. g. no Sējas muižas rekvizīcijas punkta vēlā vakara tumsā bija aizgājis un pazudis Aijažu S. māju puisim zirgs ar pajūgu. Zirgu izmeklējās visā apkārtnē, bet tomēr neatrada. Tikai 7. janv. š. g. R. D. māju saimnieks mežā kādā biezoknī atradis zirgu stāvam, kur krūmu dēļ tam nav bijis iespējas tālāk tikt. Zirgs bijis iestidzis pašizveidotā bedrē ūdenī pāri lieliem, ragavas ieputinātas sniegā un piesalušas, ka ar cirvi bijušas jāizcērt. Grožus un pavadu zirgs bijis noēdis, cik tālu varējis sniegt. Tā pēc 16 dienu ilgas stāvēšanas purvā ūdenī un vēl neēdis tas ne vien palicis dzīvs, bet bijis vēl tik spirgts, ka pats savu pajūgu aizvilcis līdz atradēja ­mājām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.