×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. decembris, 2014
Drukāt

Par ko rakstīja latviešu avīzes 1914. gada 19. decembrī

Foto-LETAFoto-LETA

“Rīgas Ziņas”

Dažas personas sākušas sarakstīties ar šifrētu tekstu, kura atšifrēšana prasa kara cenzoriem lieka laika. Vidzemes gubernators uzaicina Vidzemes guberņas iedzīvotājus atturēties no sarakstīšanās ar šifrētu tekstu. Vainīgos sodīs uz izdoto obligatorisko noteikumu pamata.

Sodīti ormaņi. Vidzemes gubernators sodījis vieglo ormani Pēteri Varnasu ar 10 r. naudas soda vai 3 dienām cietumā par to, ka pieprasījis no pasažiera augstāku braukšanas maksu un nolamājis to nepieklājīgiem vārdiem; ormaņus Dionīsu Leķi un Kazimiru Voitkeviču-Matuseviču ar 20 r. naudas soda vai 7 dienām cietumā par to, ka, gaidot uz pasažieriem, spēlējuši uz ielas kārtis uz naudu, un ormani Mārtiņu Dombrovski ar 10 r. naudas soda vai 3 dienām aresta par to, ka, būdams iedzēries, gulējis uz bukas.

“Jaunās Latviešu Avīzes”

Lopu mitināšanas lietā. Lejaskurzemē noņemtos lopus, ziemai uznākot, izdalīja lauksaimniekiem Vidus- un Augškurzemē tālākmitināšanai. Vispārēja lopbarības trūkuma dēļ bija visai grūti jaunus lopu barus kopšanā un uzturā pieņemt, bet bija jābaidās arī vēl no tā, ka caur šādu liellopu pārvadāšanu no vienas puses uz otru varēja it viegli pārvazāt dažas lipīgas liellopu slimības. Tagad, pateicoties Kurzemes guberņas veterinārinspektora Hieronīma aizrādījumiem, turpmāk šāda lopu pārvadāšana tālākai mitināšanai vairs nenotikšot. Jau izdalītos lopus cerot drīzumā atkal savākt atpakaļ un apkaut uztura vajadzībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+