×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. oktobris, 2015
Drukāt

Plakātos varēs iepazīt jūgendstila Budapeštu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gezas Farago plakāts "Lipika dziednieciskie ūdeņi".

No 7. oktobra līdz 29. novembrim muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” varēs aplūkot Budapeštas jūgendstila plakātus, LA.lv uzzināja muzejā.

Budapešta tāpat kā Rīga lepojas ar bagātu jūgendstila mantojumu. 20. gadsimta pirmajās dekādēs bija vērojams Ungāru plakātu mākslas uzplaukums,. Izstādē aplūkojamie plakāti apmeklētājiem ļaus iejusties gājēja lomā, kurš klaiņo pa 20. gadsimta sākuma Budapeštas ielām, pauž “Rīgas Jūgendstila centra” sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Buceniece.

Izstāde veidota sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību Latvijā un ir viens no “Ungārija dienu 2015” pasākumiem.

20. gadsimta sākumā Ungārijas plakātu mākslā joprojām dominēja glezniecība, tomēr tā tika papildināta ar jauniem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem, kuru ietekmē plakāts veidojās par atsevišķu lietišķās mākslas nozari. Vislielāko stimulu Ungārijas plakātu mākslas attīstībai nodrošināja īpaši plakātu mākslas konkursi. Mākslas izstādēm radītie plakāti iedibināja komerciālo plakātu tradīciju. Labākie šī perioda darbi saistās ar tādiem vārdiem kā Geza Farago, Mihali Biro, Imre Foldess un Martons Tuskaijs. Viņi bija jūgendstila plakātu mākslas pamatlicēji un piešķīra ilglaicīgu dzīvi uzņēmumiem un zīmoliem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+