×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

Plāno trīskāršot atlīdzību par bērnu aprūpi pirms adopcijas apstiprināšanas

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Labklājības ministrija (LM) iecerējusi no nākamā gada palielināt atlīdzību potenciālajiem adoptētājiem par bērnu aprūpi pirms adopcijas apstiprināšanas tiesā, aģentūru BNS informēja ministrijā.

Paredzēts, ka atlīdzības par adoptējamā bērna aprūpi apmērs būs 171 eiro mēnesī līdzšinējo 49,80 eiro vietā. Tas darīts, lai sekmētu bērnu ātrāku un veiksmīgāku integrāciju jaunajā ģimenē, ļaujot adoptētājam pilnvērtīgāk veltīt laiku un uzmanību bērnam.

Lai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra varētu veikt nepieciešamās izmaiņas informācijas sistēmās, paredzēts pārejas periods. Proti, cilvēkam, kuram atlīdzība piešķirta līdz šī gada 31. decembrim, no nākamā gada 1. janvāra pārrēķinās atlīdzību jaunajā apmērā, un starpību izmaksās ne vēlāk kā līdz 1. aprīlim.

Minēto paredz grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par adoptējamā bērna aprūpi”, kas šodien izsludināti valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl jāsaskaņo ar ministrijām un šogad jāapstiprina valdībā.

Kā ziņots, šogad adoptēti 186 Latvijas bērni, no kuriem puse – uz ārzemēm, liecina Labklājības ministrijas apkopotā informācija.

Līdz ar to šī gada pirmajos deviņos mēnešos gan Latvijas, gan ārvalstu adoptētāji savās ģimenēs pieņēmuši 93 bērnus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+