Sports
Citi sporta veidi

Pludmales volejbolistiem Šmitam un M. Samoilovam bronza U-21 pasaules čempionātā 2

foto: LVF

Latvijas pludmales volejbolisti Kristaps Šmits un Mihails Samoilovs svētdien Ķīnā izcīnīja U-21 pasaules čempionāta bronzas medaļas.

Spēlē par trešo vietu turnīrā ar 19.numuru izliktie Šmits/Samoilovs droši ar 2-0 (21:17, 21:17) pārspēja ar 32.numuru izliktos austriešus Moricu Fabianu Kindlu un Marianu Klafingeru.

Šmits/Samoilovs pērn izcīnīja trešo vietu pasaules čempionātā U-19 vecuma grupā. Viņi kļuvuši par trešo Latvijas vīru duetu, kuri U-21 planētas meistarsacīkstēs tikuši pie medaļām, jo 2005.gadā par pasaules čempioniem šajā vecuma grupā kļuva Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Samoilovs, kurš ir Mihaila Samoilova vecākais brālis, bet gadu pirms tam Toms Šmēdiņš un Valters Ramma izcīnīja sudrabu.

Spēlē par trešo vietu pirmajā setā Latvijas duets nokļuva iedzinējos ar 7:9, pēc tam panāca neizšķirtu 12:12, bet beigās nospēlēja teicami, gūstot vairākus punktus pēc kārtas. Savukārt otrajā setā Latvijas duets panāca 7:4, pēcāk pārsvaru palielinot līdz 14:7. Austrieši gan nepadevās un spēja pietuvoties līdz trim punktiem (14:17), tomēr beigas atkal labāk aizvadīja Latvijas puiši, svinot panākumu.

Šmits/Samoilovs turnīrā izcīnīja sešas uzvaras septiņos mačos.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sestdien Šmits/Samoilovs ceturtdaļfinālā ar 2-0 (22:20, 21:16) pārspēja spāņus Oskaru Himenesu Gutjeresu un Alehadro Vuertu Pastoru, kuriem bija piešķirts 30.numurs, bet pusfinālā ar 0-2 (15:21, 16:21) piekāpās sacensību otrajam numuram Adrielsonam dus Santušam Silvam un Renātu Endrū Limam de Karvāļu no Brazīlijas.

LA.lv