×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
5. novembris, 2016
Drukāt

“Polaris” tirgo kartes ar Krimu Krievijas sastāvā (15)

Foto: Allkrim.comFoto: Allkrim.com

Ilustratīvs foto

Latvijas grāmatnīcās “Polaris”, kuru specializācija ir grāmatas krievu valodā, tiek tirgotas arī dažādas kartes un globusi, kuros Krimas pussala norādīta kā Krievijas sastāvdaļa, novēroja aģentūra LETA.

Dažāda mēroga un stila politiskās un ģeogrāfiskās pasaules kartes krievu valodā ilgstošā laika posmā novērotas vairākās grāmatnīcās dažādās pilsētās, tās parasti piestiprinātas redzamās vietās pie grāmatu plauktiem. Grāmatnīcās pieejami arī dažāda izmēra globusi, kuros vērojama līdzīga pasaules aina.

Līdzīgus novērojumus iespējams atrast arī sociālo tīklu lietotāju ierakstos.

Sazināties ar “Polaris” pārstāvjiem aģentūrai LETA nav izdevies.

Par “Polaris” nopērkamo preci jau pērn ziņoja Latvijas Televīzija, kas savā sižetā norādīja, ka “Polaris” plauktos plašā klāstā atrodamas Ukrainā aizliegtas grāmatas. Ukraina “melnajā sarakstā” tolaik iekļāva gandrīz 40 grāmatas par separātisma un naida kurināšanu, un vairāk nekā puse no tām bija pieejama “Polaris” veikalos.

Globusus ar Krimu Krievijas sastāvā pērn neilgu laiku tirgoja mazumtirgotājs “Maxima”, kas pēcāk tirdzniecību ar šiem globusiem apturēja un bija gatava atdot naudu globusu pircējiem.

Kā ziņots, pērn notikušās izstādes “Expo 2015” laikā Ukrainas Ārlietu ministrija nosūtīja diplomātisko notu Itālijas ārlietu pārstāvjiem saistībā ar to, ka Krievijas paviljonā, kas atrodas izstādē “Expo 2015” Milānā, Itālijā, izvietota Krievijas karte, kurā kā Krievijas sastāvdaļa ir arī Krimas pussala. Ukrainas ārlietu pārstāvji kartē attēloto Krimas iekļaušanu Krievijas sastāvā uzskata par provokāciju.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēma plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Polaris” grāmatnīcas pieder SIA “Kniga lv”, kura vienīgā īpašniece ir Jeļena Bistrova. Uzņēmums pērn apgrozīja 1,593 miljonus eiro, bet nopelnīja 25 375 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Krievnacisms Latvijā ir ielaidis dzīļas saknes — pateicoties mūsu valdību gļēvumam, īpaši izglītības jomā.

 2. VIDam šo “polarisu” jāpaņem pie dziesmas. Pārbaudes katru dienu – no rīta līdz vakaram.
  Un ceru, ka miljonāre kibloka aicinās “polarisu” boikotēt, ja vien kiblokai kā grāmatizdevējai nav akcijas “polarisā”?

 3. Latvijas krievs Fjodors Atbildēt

  Ir dots uzdevums – krievu okupantiem, slēpjoties zem latviskiem vārdiem, ir jāraksta, ka Krima ir sena krievu zeme, ka okupācijas nebija, ka okupāciju jāaizmirst, ka ir svarīgākas lietas.
  Slava Ukrainai un Krimas tatāriem! Okupanti un kolonisti tiks padzīti gan no Ukrainas, gan no Ukrainai piederošās Krimas. Kara noziedznieks putins un viņa nacistiskā hunta tiks tiesāta!

  • Купите себе губоукладчик, Фёдор! Крым и не был никогда украинским, это всегда была автономная республика! Когда украинец Хрущёв подарил её Украине, он сделала это в нарушение законов. Теперь Крым опять российский, и другим уже не будет никогда! И не надо громких слов и ненужных иллюзий!

   • grafitam patiik lasiit tikai taas veestures lappas kur viss ir bijis krievijai… bet pashkjir veel atpakalj lapas un palasi, pirms krievijas tur bija mongolji… 🙂

    • Ну да, греческие города – государства, а затем турки с татарами. Никакой Монголии там не было, неуч вы.

  • KREMĻA KRANČI SMAKO ! Atbildēt

   … pēc voblas.

 4. nesaskatu problēmu Atbildēt

  lai tirgo kādas kartes grib. bija kartes kur LPSR un nebija problēmas. ko var cepties par niekiem.

 5. Un kur problēma-Krima sen jau ir likumīga Krievijas sastāvdaļa,tik atsevišķiem aprobežotiem indivīdiem tas nav skaidrs
  KRIM NAŠ!!!

 6. Tāda kompānija kura ir lojāla agresor valstij ir jālikvidē. Ir tādas institūcijas kā VID, VUGD, VDI u.t.t.

 7. Nevis -“Polaris” tirgo kartes ar Krimu Krievijas sastāvā – bet Latvijas atbildīgo ierēdņu nevēlēšanās pārstāvēt savu valsti ar tās politiku šoreiz attiecībā pret Ukrainu. Tas ir bīstami, ka jau pat ierēdniecība atzīst Ukrainas sadalīšanu… Šodien ierēdniecība skatās ministriem un Saimai, prezidentam mutē – kādas noskaņas un viss notiek…Un noskaņas ie tādas – atļaut tirgot…
  Nožēlojami.

Draugiem Facebook Twitter Google+