×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
6. februāris, 2013
Drukāt

Policija: nav jānosaka garāks ziemas riepu lietošanas periods

Foto - LETAFoto - LETA

Pašreizējais laiks, kurā lietojamas ziemas riepas, ir adekvāts, un to nav nepieciešams pagarināt, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē teica Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja priekšniece Vineta Mistre.

Ar ierosinājumu pagarināt ziemas riepu lietošanas termiņu sēdes laikā klajā nāca Saeimas deputāts Gunārs Rusiņš.

“Varētu noteikt, ka ziemas riepas obligāti lietojamas mēnesi ātrāk un vienu mēnesi ilgāk, nekā līdz šim paredzēts,” sacīja Rusiņš un uzsvēra, ka tā varētu samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kas radušies nepiemērotu riepu izvēles dēļ.

Savukārt Mistre norādīja, ka ziemas riepu lietošanas periods ir adekvāts un to pašlaik nav nepieciešams mainīt. Vienlaikus gan Mistre atzina ‒ pie tā, ka netiek lietotas ziemas riepas, kā dēļ rodas ceļu satiksmes negadījumi, vainojami autovadītāji, kuri bieži vien vilcinās ar vasaras riepu nomaiņu pret ziemas riepām.

“Viņi [autovadītāji] sagaida, ka ūdens smeļas mutē, un tikai tad rīkojas,” pavēstīja Mistre, komentējot bieži vien novērotās situācijas pie riepu maiņas punktiem, kur pēc pirmā sniega parasti pulcējas kupls skaits autovadītāju, lai nomainītu sezonai atbilstošas riepas.

Pašlaik ziemas riepas obligāti ir jālieto no 1.decembra līdz 1.martam. Šajā periodā var izmantot arī vissezonas riepas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+