Polija cer atvilināt uz ārvalstīm strādāt izbraukušos 0

Polija savus uz ārvalstīm strādāt izbraukušos tautiešus cer vilināt atgriezties dzimtenē ar pievilcīgu ekonomisko vidi un darba tirgu, šonedēļ Varšavā ārvalstu žurnālistiem atzina Polijas finanšu ministra vietnieks Dominiks Radzivils.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Viņš stāstīja, ka, domājot par poļu vilināšanu atpakaļ uz mājām, ticis pat izteikts priekšlikums piešķirt kādu naudas summu tiem poļiem, kas izvēlas atgriezties dzimtenē, tomēr šādam priekšlikumam nav īsti jēgas, jo Eiropā cilvēki var brīvi izvēlēties dzīvesvietu. Tāpēc labākais veids, kā piesaistīt Polijai aizbraukušos, ir piedāvāt pievilcīgu darba un ekonomisko vidi, uzskata Polijas Finanšu ministrijas pārstāvis.

Polijas institūcijas konstatējušas, ka pēdējos gados samazinājies naudas apmērs, ko ārvalstīs dzīvojošie poļi sūta uz mājām. Radzivils skaidroja, ka viens no iemesliem tam ir izbraukšanas paradumu maiņa. Ja sākumā uz ārzemēm aizbrauca strādāt viens ģimenes loceklis, kurš sūtīja uz mājām naudu un atgriezās ģimenē, kad bija nopelnīta nauda iecerētajam mērķim, piemēram, lai uzbūvētu Polijā māju, tad tagad tendence ir, ka cilvēki dodas uz ārzemēm kopā ar visu ģimeni uz ilgāku laiku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Polija atvērusi Anglijā daudz skolas poļu bērniem, kas tur ir dzimuši un dzīvo, stāstīja Polijas amatpersona.

Īpašs emigrācijas vilnis tika novērots pēc Polijas pievienošanās Eiropas Savienībai 2004.gadā, kad poļi devās strādāt uz Lielbritāniju, Īriju, arī Zviedriju. Radzivils pauda viedokli, ka liela daļa no Īrijā strādājošajiem poļiem, šajā valstī sākoties krīzei, devās strādāt uz Lielbritāniju vai arī atgriezās Polijā.

Finanšu ministrijas pārstāvis arī atzīmēja: ne visi poļi, kam ir Lielbritānijas sociālās apdrošināšanas numurs, patiešām joprojām tur strādā, daļa no šiem cilvēkiem, iespējams, jau ir atpakaļ Polijā, taču Lielbritānijas sociālās apdrošināšanas numurs viņiem saglabājas, jo to izsniedz uz visu dzīvi.

Polijas finanšu ministra vietnieka ieskatā, ir labi, ka cilvēki dodas padzīvot citur, iepazīst multikulturālās sabiedrības, taču būtiski, lai šie cilvēki pēc pāris gadiem atgriežas un iekārto dzīvi Polijā.

Cilvēkus atgriezties mudinās tikai pievilcīga dzīves vide, tāpēc jānodrošina ilgtspējīga ekonomiskā izaugsme un sabiedriskie pakalpojumi, piemēram, veselības sektorā un citos, rezumēja Polijas pārstāvis, atzīmējot: ja valstī nav izaugsmes, samazinās algas, aug cenas, cilvēki centīsies doties projām.

Radzivils informēja par kādu Polijas pieredzē unikālu gadījumu – ASV datorražotājs “Dell” savu rūpnīcu Īrijā, kurā strādāja daudz poļu, pārcēla uz Poliju, tādējādi atvedot poļus atpakaļ uz dzimteni.

Kā ziņots, arī Latvijā politiķi spriež, kā panākt uz ārvalstīm strādāt izbraukušo Latvijas iedzīvotāju atgriešanos dzimtenē un kā uzturēt ciešāku saikni ar aizbraukušajiem tautiešiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.