×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. novembris, 2013
Drukāt

Polijā Neatkarības dienas gājiena dalībnieki uzbrūk Krievijas vēstniecībai

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vakar Polijas galvaspilsētā Varšavā notikušais Neatkarības dienas gājiens pārauga tā dalībnieku sadursmēs ar policiju un kreiso ideju aktīvistiem. Sadursmēs cietuši vismaz 19 cilvēki, tostarp septiņi policisti, informē Polijas mediji.

Polijas galēji labējās organizācijas “Nacionālā radikālā nometne” un konservatīvo katoļu apvienības “Vispolijas jaunatne” iedibinātais gājiens notiek, pieminot Polijas neatkarības atgūšanu pēc Pirmā pasaules kara 1918. gadā.

Vakar gājienā piedalījās aptuveni 50 tūkstoši cilvēku. Tas sākās ar skaļiem saukļiem, taču miermīlīgi. Skandējot “Dievs, gods, tēvzeme”, gājiena dalībnieki virzījās pa Polijas galvaspilsētas ielām. Taču tad daļa no gājiena dalībniekiem nošķēlās no pārējā gājiena un aizdedzināja vairākas mašīnas. Viņi arī mēģināja ieņemt kādu pamestu ēku, kurā esot bijuši apmetušies kreisie ekstrēmisti, informē ziņu aģentūra “AFP”. Tad arī izcēlās sadursmes, policistiem mēģinot karstasinīgākos gājiena dalībniekus atturēt no piekļūšanas kreisajiem aktīvistiem.

Gājiena dalībnieki arī uzbruka Krievijas vēstniecības ēkai, aizdedzinot tās sarga būdiņu, bet paša nama virzienā metot akmeņus un petardes. Īsi pirms gājiena sākuma labējie aktīvisti arī sadedzināja Krievijas karogu, raksta Polijas laikraksts “Gazeta Wyborcza”. Lai nomierināto satrakojušos gājiena dalībniekus, policistiem nācās likt lietā gumijas lodes un piparu gāzi.

Polijas Ārlietu ministrija jau paudusi nožēlu par notikušo uzbrukumu Krievijas vēstniecības ēkai. “Huligānismam un Vīnes konvencijas pārkāpumam nav attaisnojuma,” sacījusi ministrijas pārstāve. Pēc notikušā incidenta uz Krievijas Ārlietu ministriju izsaukts arī Polijas vēstnieks Maskavā Voicehs Zajačkovskis, bet pie pašas vēstniecības pastiprināta apsardze, informē ziņu aģentūra “RIA Novosti”. Ap Polijas vēstniecības teritoriju izvietoti ar automātiem bruņoti policisti, bet vēstniecības apkaimē kursē policijas automašīnas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+