×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. novembris, 2012
Drukāt

Polijas prezidenta Komorovska atmiņas par Laimu

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Latvijas poļi ir labi integrējušies Latvijas sabiedrībā un darbojas tajā. Par to jāsaka sirsnīgs paldies Latvijai,” piektdien žurnālistiem atzina Polijas prezidents Broņislavs Komorovskis, kas Latvijā bija ieradies oficiālā vizītē. 


Kultūras jomā B. Komorovskis atzīmēja to, ka iznākušas poļu un latviešu valodas vārdnīcas, kā arī cilvēki Latvijā vairāk mācās poļu valodu. Viena no lietām, ko Latvijas un Polijas attiecību vēsturē izcēla B. Komorovskis, bija tā, ka pašreizējā Latvijas Valsts prezidenta darba rezidencē Melngalvju namā 1921. gadā tika parakstīts miera līgums starp Poliju un Padomju Krieviju un Ukrainu.

B. Komorovskis cildināja Latvijas paveikto ekonomiskās krīzes pārvarēšanā un aicināja arī pārējo Eiropu mācīties no tā. Viņš arī aicināja stiprināt reģionālo sadarbību, kā arī veicināt sadarbību enerģētikā, izbūvējot gāzes vadu, kas savienotu Latviju ar Poliju. Vizītes laikā tika parakstīts gan abu valstu sadarbības līgums izglītībā un kultūrā, gan arī sadarbības memorands enerģētikas jomā. Abi prezidenti pārrunājuši jautājumus, kas skars ES Austrumu partnerību, un jo īpaši pieminējuši situāciju Ukrainā.

Preses konferences beigās Polijas prezidentam tika uzdots jautājums, kādus Latvijas produktus viņš zina. Uz to Polijas prezidents atbildēja, ka viņam ir labas asociācijas nevis par Latvijas precēm, bet vērtībām, piemēram, izcilo Latvijas teātra režisoru Alvi Hermani.

Prezidents teica, ka viņš zinot, ka esot šokolāde “Laima”, un atsauca atmiņā ainiņu no savas dzimtas vēstures. Savulaik viņa dzimtas pārstāvji dzīvojuši Lietuvas teritorijā un pie mājām bijis neliels avotiņš.

Prezidents stāstīja, ka Laima viņam asociējas ar dievieti, kas skraida pa mežiem un nes laimi. Viņš stāstīja, ka netālu no viņa vectēva mājām bijusi taciņa gar avotiņu, pa kuru gājušas jaunavas, lai lūgtu palīdzību Laimai atrast sev labu vīru.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+