×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

Politologs: Putins pārējo pasauli uzskata par ienaidnieku (12)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pārējo pasauli uzskata par ienaidnieku, kas mēģina sagraut Krievijas suverenitāti, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda politologs Kārlis Daukšts.

Daukšts, komentējot Krievijas prezidenta runu ikgadējā preses konferencē, norādīja, ka Putins uzskata, ka Krievijā esošā krīze ir ārēju faktoru veicināta un Krievija turpinās ievērot savu suverenitāti attiecībās ar pārējo pasauli, kuru uzskata par ienaidnieku, kas to mēģina sagraut.

“Šī ir zināma prakse jau no [sengrieķu domātāja] Tukidīda laikiem,” sacīja politologs.

“Viņš uzskata, ka sabiedrībai ir jākonsolidējas, jo ārējais ienaidnieks to apdraud. Un šī metafora par lāci, no kura grib iztaisīt izbāzeni, ir tāds kā drauds,” uzskata Daukšts, piebilstot, ka šāda Putina nostāja jau bija gaidāma.

“Patlaban Putins gan uzskata, ka divu gadu laikā pasaules ekonomika ietekmēs situāciju Krievijā. Tas nozīmē, ka Putins tomēr saskata sevī tādu kā pasaules ekonomikas un globalizācijas locekli. Viņš saprot, ka aiziet no pārējās pasaules nav izdevīgi pašai Krievijai un tās ekonomikai,” rezumēja Daukšts.

Kā ziņots, šodien Putins tradicionālajā preses konferencē arī izteicās, ka sankcijas veido 25% līdz 30% no pašreizējām tautsaimniecības problēmām.

Galvenais jautājums šobrīd esot tas, kādā stāvoklī atrodas Krievijas ekonomika un nacionālā valūta, norādīja Putins.

Putins atzina, ka Krievijai nāksies īstenot taupības pasākumus, tomēr Krievijas ekonomikas izaugsme esot neizbēgama.

Viņaprāt, Krievijas ekonomika atgūsies pēc diviem gadiem.

Putins arī izteicās, ka Krievijai nav izdevies pietiekamā apmērā diversificēt savu ekonomiku. Tomēr ekonomika visnotaļ ir spējusi pielāgoties zemākām energoresursu cenām.

Prezidents arī pauda cerību, ka rublis atgūs zaudētās pozīcijas.

Saskaņā ar Kremļa izplatīto informāciju Putina tradicionālajā preses konferencē piedalās vairāk nekā 1200 žurnālistu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. SEN NAV STUDENTI UZ LATGALI BUDINA AIZVEDIS?

 2. Ja Krievija, Putins kaut ko sludina, šoreiz, ka visi ienaidnieki, jāsaprot, ka Krievija visas pasaules agresors, grib nospiest uz ceļiem visu pasauli un iedomājies – Krievija ir pasaules ienaidnieks. Punkts.

 3. No virsrkasta vien var secināt, ka kungs HitlerPuitins slimo ar paranoju, ja jau visi tik ļauni. Ja sarijas narkotikas, arī liekas ka visi uzbrūk, visi ļauni. Tas labi nebeigsies – var arī sākties 3. pasaules karš, ja krievu tauta neapturēs varmāku, pasaules iekarotāja sindromu, neatstādinās no varas.

 4. VAI TEV KĀ LU PARTIJAS SEKRETĀRAM NEBŪTU LAIKS ATPŪSTIES KĀ PENSIONĀRAM UN PAKLUSĒT????????

 5. Viss otrādi : Krievija pasaules ienaidnieks!

 6. Rumpī, kas pārbāzts ar aplamu ēdienu, nevar būt lietu saprašana. Šis gudrais tālāk par baudu no ēdiena neredz un spriest par to, ka “draugs”, kas iztīra tev kabatas, būtu uztverams kā labais, šķiet, nav viņa lauciņš.

 7. ko juus te lopu bars muldat par Putinu,vinns visu pareizi saka,vieniigais kas nav amerikaannu palaistuve ,visi paareejie jau sen arakam staav un paardevussies tiem slepkavaam ,nolaapiitajiem amerikaannu finansistiem

  • Jāāā… tikai Putinas meitas un pārējo Kremļa saimnieku atvases kaut kā tiecas tik uz to ļauno US. Kaut kā dīvaini papuči pret bērni jau tur? Tad kādi komentāri ir patiesi un kādi dumīšiem?

 8. daudzi psihi ņenormaļniji visu pārējo Pasauli uzskata par ienaidnieku, Pu†lers 1-kārši tāds zināmāks psihs ņenormaļnijs!

 9. Nevajag te meklēt saknes Putina uzvedībai sengrieķu domātājos, kā te filozofē Daukšts. Putins uzvedas atbilstoši tai ideoloģijai, ko viņam iedzina galvā čekistu skolā un tas ir visiem zināmais marksisms-ļeņinisms. Vai tad marksisms nemeklē ienaidniekus visur citur pasaulē? “Ienaidnieka tēls” – tas ir marksistu izdomājums, kas ir viņu ideologijas pamatā. Viņi nevar iztikt bez “antagonisma”, naidīgu spēku cīņas” un “pretnostatījuma” kategorijām, tāpēc komunisti visu laiku ir cīnījušies ar saviem iedomātajiem ienaidniekiem – buržuaziju valsts iekšienē un kapitālistiem – amerikāņu imperiālistiem un cionistiem valsts ārpusē. Jau PSRS laikos tika uzcelts “dzelzs priekškars” ap pārējo pasauli, jo komunisti uzskatīja, ka pārējā pasaule to vien dara, kā cenšas viņus iekarot un pakļaut. Un Putins ir cienīgs šīs ideoloģijas turpinātājs. Tādi nu ir viņa uzskati un tur grūti ko mainīt, jo ideoloģiskie stereotipi ir noteicošie viņa domāšanā. Arī viņa attiecībās ar citām valstīm.

 10. Pūķins ir tikai populists– kā var nesolīt! Irānas žurnālists jautāja, kur palikuši Pūķina iepriekš solītie sadarboties plāni…..Pat krietni sašaurinājušies. Populists un nekas netiks darīts , ko viņš vāvuļja!

 11. Ir jau grūti, ja draugos ir tikai Ziemeļkoreja… Bet kas tur vainīgs ja ne paša kareivīgums – te vajag valsti 1914. gada robežās, te līdz Atlantijas okeānam, te… Jā pat Baltkrievija un Kazahstana ir palikušas tādas domīgas un bailīgas pie tāda neprognozējama kaimiņa.

Draugiem Facebook Twitter Google+