×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Broka saņēmusi 100 000 ASV dolāru no personas, kuru vēlāk meklējis Interpols (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Nesen demisionējusī tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK) savulaik saņēmusi 100 000 ASV dolāru (75 177 eiro) no bijušā sanatorijas “Ķemeri” privatizētāja SIA “Ominasis Latvia” konsultanta, kādreizējā Latvijas goda konsula Marokā Tofika Kavara, kurš vēlāk izsludināts Interpola meklēšanā, raksta portāls “Pietiek.com”.

To, ka šāds darījums, kas noformēts kā aizdevums, patiešām noticis, portālam apstiprinājusi arī pati Broka. Turklāt viņa nav slēpusi, ka minētais aizdevums 2004.gadā faktiski bijusi samaksa no “Ominasis Latvia” īpašniekiem par juridisko pakalpojumu sniegšanu vairākos nekustamo īpašumu darījumos. Tomēr joprojām neesot nokārtoti dokumenti, kas oficiāli atbrīvotu Broku no parādsaistībām, tāpēc arī desmit gadus pēc darījuma viņai joprojām ir jādeklarē 100 000 ASV dolāru liels parāds.

Jautāta, kāpēc šo gadu laikā aizvien nav pilnībā nokārtojusi savas saistības ar Kavaru, Broka paskaidrojusi, ka viņš lielākoties uzturas Marokā un Saūda Arābijā, bet Latvijā vairs neierodas, tādēļ arī neesot bijis iespējams “nokārtot papīrus”.

Pēc “Pietiek.com” rīcībā esošās informācijas, Kavars pirms vairākiem gadiem izsludināts Interpola meklēšanā, kas arī varētu būt iemesls tam, kāpēc uzņēmējs vairs neierodas Latvijā. “Tāda informācija man nav pieejama, bet esmu ko tādu dzirdējusi,” par Kavara iespējamo atrašanos Interpola meklēšanā portālam komentējusi Broka.

Vēlāk Broka aģentūrai LETA apstiprināja, ka jau no 2006.gada viņa visur ir norādījusi, kas aizdevums bijis par saimniecisku darījumu, kas veikts 2004.gadā. “Šis aizdevums bija brīdī, kad es veicu privātpraksi, un, lai nokārtotu dažādas saistības, es saņēmu aizdevumu,” skaidroja bijusī ministre. “Es saņēmu aizdevumu kā avansu no sava darba kolēģa, ko es pēc tam atstrādāju, veicot dažādus darījumus un pakalpojumus, kurus mēs sniedzām,” stāstīja Broka.

Jautāta, vai šis varētu būt iemesls, kāpēc viņai netika piešķirta pielaide darbam ar valsts noslēpumu, bijusī ministre vēlreiz atkārtoja, ka viņa nezinot iemeslu un viņai neviens to nesaka. “Mēs varam pieļaut visdažādākās spekulācijas, bet, ja es domāju kā loģisks cilvēks, – es jau no 2006.gada visur šo darījumu esmu uzrādījusi, tad kas 2014.gadā varētu būt pēkšņi mainījies, lai uz to paskatītos citādi,” savu viedokli pauda Broka.

Viņa uzsvēra, ka ar Kavaru viņa ir kopā strādājusi piecus gadus un viņš bijušajai ministrei ir izpalīdzējis ļoti grūtā brīdī, bet naudu viņam esot faktiski atdevusi. Broka nevarēja komentēt tālākos šā cilvēka saimnieciskos strīdus ar viņu kopējo klientu “Ominasis Latvia”.

“Ja šim cilvēkam būtu bijušas kādas pretenzijas, tad viņš jau sen būtu vērsies tiesā, lai es konkrēto summu atmaksātu,” piebilda Broka.

“Pietiek.com” pieļauj, ka minētais Brokas darījums ar Kavaru varētu būt iemesls, kāpēc Satversmes aizsardzības birojs (SAB) atteicās viņai izsniegt pielaidi valsts noslēpumam.

Kā ziņots, jūnija sākumā SAB atteicās toreizējai tieslietu ministrei Brokai izsniegt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam, jo pārbaudes gaitā bija konstatējis faktus, kas dod pamatu apšaubīt viņas uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu. Kas ir šie fakti, SAB neatklāja ne sabiedrībai, ne pašai Brokai.

Vēlāk Broka SAB atteikumu pārsūdzēja ģenerālprokuroram, bet, saņēmusi negatīvu lēmumu, viņa no tieslietu ministres amata atkāpās.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. “…Baiba Broka savulaik saņēmusi 100 000 ASV dolāru (75 177 eiro) no bijušā sanatorijas “Ķemeri” privatizētāja SIA “Ominasis Latvia” konsultanta, kādreizējā Latvijas goda konsula Marokā Tofika Kavara, kurš VĒLĀK izsludināts Interpola meklēšanā, raksta portāls “Pietiek.com”.
  Bet vai tad par goda konsula godīgumu nebija atbildīga Latvijas ĀM?
  Kaut darba samaksa tikusi noformēta kā aizdevums, bet Brokai to 10 gadus nācies deklarēt kā parādu…un viņa nav varējusi to “dzēst”, jo Ominasis ir miris, bet viņa jurists un “bijušais goda konsuls” ir vēl kaut ko “pastrādājis” un pazudis…
  Un vēl piebildīšu, ka Broka, kā “Ominasis Latvia” konsultante – tad vēl nebija ne NA biedre, ne ministre.

 2. … Vecai nomenaklaturai valdiba pienaktu lielas izskaidrosanas problemas, ja katram/ai piesietos par to personigo darbibu vai finansialo daribu pareizibu – vel likumiski nesakartota laika un vide, un pielotojot sodienas uzlaboto etiikas vai moralistiska satura limeni lidzigos darijumos … tad butu jasak ari ar ‘zemaka kermena dalas’ darijuma tiesisku izmeklesanu … un tas nu luk butu apkauninajosi visiem … !!!

  … Tad jau labak uzmest Bezabrenes ienaidniekiem tik pirdraudosos NA ministrus …

 3. Broka taču pati apstiprinājusi, ka tā ir bijusi samaksa par padarīto darbu, to visu parādījusi savā deklarācijā. Ko tad Lapsa te ceļ ažiotāžu un uzkurina sabiedrībā kaislības? Zemteksts un mērķis te skaidri redzams – neļaut NA gūt panākumus vēlēšanās. Līdzīgi viņš savā laikā diskreditēja Kristovska kungu, izplatot melus. Kā interesēs “Pietiek.com” strādā, arī nav nekāds noslēpums.

 4. Drīz jau “Pietiek.com” arī sāks meklēt Interpols – par baumu un puspatiesību izplatīšanu! Esmu ievērojis, ka šai lapelei ir patologisks naids pret NA un tās biedriem.

 5. jautaajums, jau ir par to, vai ir skelets skapii vai nav???

 6. Varbūt tas tā ir,bet ,ja parādsaistības dzēstas,tad kāds jautājums.Tad jau visi tie ,kuriem ir, vai bija aizņēmumi pareksā,vai krājbankā,kuru īpašnieki tiek kriminālvajāti,arī ir neuzticami.cilvēki.

Draugiem Facebook Twitter Google+